Rahuga edasi, Eesti!

Iga pidu saab otsa, nii ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäev. Tähistamist alustasime 2017. aasta aprillis, kui möödus sada aastat Eesti alade ühendamisest. Juubelipidustused lõppevad aga 2020. aasta 2. veebruari varahommikul, kui möödub täpselt sada aastat Tartu rahulepingu allkirjastamisest. See leping kinnitas noore riigi iseseisvuse.

Nende kahe kuupäeva vahele jääb enam kui 3000 juubelisündmust Eestis ja välismaal ning muidugi ligi 1500 Eesti inimeste poolt oma riigile tehtud kingitust.

Eesti Vabariigi juubelipidustuste viimane nädal keskendub Tartu rahulepingu 100. aastapäevale ja kätkeb endas enam kui sada sündmust üle Eesti. Juubelipidu on olnud igaühe pidu ja seda on korraldanud ühel või teisel kombel kümned tuhanded inimesed. Seepärast lõpeb EV100 tänamisega.

1. veebruaril kell 18.40 algab Eesti Rahva Muuseumis suur EV100 tänuõhtu „Rahuga edasi, Eesti!“, kus tehakse kummardus üle Eesti juubelipeo õnnestumisse panustanud inimestele. Otseülekanne ETV kanalil.

Sellele järgneb kell 21.35 suur tantsuõhtu „Eesti tantsib“, mis toob Eesti Rahvusringhäälingu vahendusel viimase tantsupeo igasse kodusse ja kogukonda. 100 minuti jooksul mängitakse viimase saja aasta jooksul Eesti inimesi enim liigutanud tantsulugusid.

Otseülekanne ETV, ETV2 ja Vikerraadio kanalitel.

2. veebruari esimestel minutitel toimub Tartu raekoja platsis ööetendus, mis lõpeb täpselt kell 00.45, kui möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

Tartu rahulepingu 100. aastapäevale pühendatud kontsertaktus toimub kell 17 Vanemuise teatris ja seda on võimalik jälgida ETV vahendusel.

Rahuga edasi, Eesti! 

Vaata sündmusi Tallinnas ja Tartus
Vaata sündmusi mujal Eestis

Vaata lähemalt Tartu rahulepingust

Vaata sündmust

EV100 sotsiaalmeedias

Teematrellid EV100 sündmuste ja kingituste jagamisel sotsiaalmeedias: #EV100, #EV100kingitus