Ernő Kochi isikunäitus „Eesti aastad“

Ungari graafiku Ernő Kochi isikunäitus „Eesti aastad“, koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja Haus Galeriiga, avatud Ungari instituudis 19.05–31.08.2018.

Done!
Done!

Szászvárosis sündinud Ernő Koch, kes omandas hariduse Budapesti tarbekunsti kõrgkooli graafikaosakonnas, jõudis 1926. aastal Eestisse ja töötas siin 1941. aastani. Koch valmistas siin Ungari kirjastustele ja muuseumidele etnograafilisi joonistusi nii Eesti maastikest kui ka inimestest, kuid osales ka Eesti kunstielus. Muuhulgas sai ta tellimuse Vanemuise teatrilt seinamaalide valmistamiseks ja portreetellimuse president Konstantin Pätsilt. Teise maailmasõja alates naasis Koch Ungarisse. Sealt põgenes ta aga 1944. aastal Saksamaale ja 1949. aastal edasi Ameerika Ühendriikidesse, kus ta ka 1970. aastal suri.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja kunstniku 120. sünniaastapäeva puhul soovime koostöös Eesti Kunstimuuseumiga tuua vaatajateni valiku Kochi nendest töödest, mis valmisid Eestis ning tutvustavad noore iseseisva riigi iseloomulikke maastikke ning kohti. Näitus avatakse muuseumiööl ning jääb avatuks augusti lõpuni.

Näitusekülastajaid ootab ka lastenurk, kus saab mängida tänapäevast Ernő Kochi, värvides kunstniku joonistuste põhjal valminud mustvalgeid töölehti ja sel moel kujutatud kohti taaselustada. Tulijad saavad endale valida meelepärase kingituse Kochi postkaardiseeriast.

19.5.2018 Opening of the exhibition 8.8.2018 120th anniversary of the birth of Ernő Koch 31.8.2018 End of the exhibition

INITIATOR

Hungarian Institute in Tallinn

The Hungarian Institute in Tallinn was established in 1992. It is the center providing information on and related to Hungarian culture. The Institute organizes various events, including concerts, exhibitions, movie nights, generally promoting good ties between Hungary and Estonia