Estonie - un petit pays - üks väikene riik

15. mail 2018. a. kell 18.30 Médiathèque'is Peillac'i külas film "The Singing Revolution" prantsuse keelsete subtiitritega, järgneb diskussioon ja suupisted.Tasuta.

Family event
ENG

Ühes väikeses külas Lääne Prantsusmaal toimub Eestit tutvustav õhtu seoses Eesti Vabariigi 100. aasta juubeliga. Peillac, Morbihan departemangus, Bretagne poolsaarel on pisikene ja väga aktiivne Prantsusmaa mõõtmetes väikene küla 1900 elanikuga.

15. mail 2018. a. kell 18.30 toimub küla Médiathèque'is (raamatukogus) filmi vaatamine, eestimaise suupistete degusteerimine ja diskussioon. Näitamiseks tuleb film "The Singing Revolution" prantsuse keelsete subtiitritega. Osalevad lähedal elavad eestlased ja teretulnud on kõik keda huvitab Eestit vähe paremini tundma õppida. Sissepääs on tasuta. 

Peillac asub autoga linnade Nantes ja Rennes 1,5 tunni kaugusel. 

Üritus on prantsuse keeles.

 

Organizer

Anne-Pii Saare

Peale 25 aasta Rootsis (kus sündisin) ja 25 aastat Eestis elan ma nüüd Lääne-Prantsusmaal ühes väikeses külas maal. Jätsin Eestisse oma kolm poega, kelle juures ma käin külas mitu korda aastas. Kasvanud välis-eestlasena soovin ma nüüd taas välis-eestlasena tutvustada ja meelde tuletada maailmale, et on olemas selline pisikene, ja minu jaoks eriline ja südame-lähedane, riik seal põhja Euroopas.