Living Space/ Elu Ruum

Näitus Living Space/Elu Ruum toob vabariigi aastapäeva tähistamise Victoria ja Austraalia väliseesti kogukonnale lähemale. Näitus toimub 15.märtsist 8.aprillini 2018 Red galeriis, Melbournis.

Done!
Done!

Näitus Living Space / Elu Ruum on esimene omalaadne, mis näitab Eesti kaasaegset kunsti Melbournis,Austraalias

Ürituse organiseerijate Katrin Repnau ja Bernadette Pilli huvi tõsta Eesti kunsti ja kultuuri profiili Austraalias, viis ideeni teha eestile sünnipäevakingitus ning korraldada Eesti kaasaegse kunsti näitus, mis kaasab Eestis elavaid naiskunstnikke.
Osalevate kunstnike loomepraktika seondub ühel või teisel moel keha ja ruumi tajumisega. Tööd esindavad naiskunstnike erinevaid põlvkondi ning tõlgendavad erinevate meediumite kaudu seda, kuidas me kogeme erinevaid ruume, olgu nad füüsilised või mõttelised.

Mida tähendab või millist rolli mängib kodu/kodumaa Eesti kaasaegses ühiskonnas? Millised on need rollid ja rituaalid, mida sooritame või omastame automaatselt ning mille läbi anname tähenduse oma elu ruumile? Mõtiskledes vanade traditsioonide ja uute rituaalide olemuste ja seisude üle, esitlevad kunstnikud Melbournis oma kogemust ja tõlgendust eesti elu ruumist.

Näitusel osalevad kunstnikud Britta Benno, Ulvi Haagensen, Mall Nukke, Helen Tago, Maria-Kristiina Ulas ning Liina Siib. Näitus kaasab videot, graafikat, installatsioone ning joonistusi. Näituse raames toimuvad Red galeriis ka nelja külastava kunstniku vestlused ning töötoad. Kingitus Living.Space Elu.Ruum edendab ja tutvustab Eesti kunsti Austraalias (ning Aasia ja Vaikse Ookeani piirkonnas) ning selle läbi:
tugevdab Austraalia ja Eesti kunsti sidemeid ja vahetust
kinnitab Eesti kaasaegse kunsti välismaal tutvustamise olulisust
avardab teadlikkust Eesti ajaloost ja ja tähistab Eesti iseseisvumisest 100 aasta möödumist
edendab kultuuride vahelist vahetust ja Eesti rahvusliku pärandi säilitamist
tutvustab ja tõsta huvi Eesti ja Eesti kultuuri vastu
tähistab kultuuridevahelist vahetust ja vaba liikumist

Näituse "Living Space/ Elu Ruum" avatakse 15.märtsil 2018 Red galeriis, Melbournis, Austraalias. Näitusega seoses toimuvad järgnevad üritused: 17.märts 14.00 nelja külaliskunstniku vestlused: Mall Nukke, Britta Bennoa, Ulvi Haagensen ja Maria-Kristiina Ulas 17.märts 17.30 Mall Nukke töötuba "Fotorealistlik söejoonistus" 24.märts 14.00 Britta Benno loeng "Eesti kaasaegsed naisgraafikud" 24.märts 17.30 Maria-Kristiina Ulas töötuba "Paberlõige"

INITIATOR

Katrin Repnau

www.ruum.org