PRESSITEADE: Täna algab Eesti juubelile pühendatud PÖFF 16.11.2018

Eesti Vabariik 100
Pimedate Ööde Filmifestival

PRESSITEADE
16. november 2018

 

Täna algab Eesti juubelile pühendatud PÖFF

 

Täna, 16. novembril algab Pimedate Ööde filmifestival, mis toob Tallinna ja Tartu kinolinadele 80 riigi filmipärlid. Juubeliaasta festivali avab Araabia Ühendemiraatide ja USA koostöös valminud linateos „Ärkamine“, mille üheks filmimiskohaks on ka Eesti.

 

„On väga uhke ja eriline olla nende 35 riigi hulgas, kus toimusid suurepärase filmi „Ärkamine“ võtted. Maailma esilinastuse ajal on meil elav muusika, mängib ERSO ja hääle annavad Voces Musicales ja Tallinna Muusikakeskkooli poistekoor, kokku on laval ligi 150 inimest. See on suurepärane avalöök festivalile ja PÖFFi ning Dubai Filmsi kingitus Eesti 100. sünnipäevaks," ütles PÖFFi juht Tiina Lokk.

 

„Pimedate Ööde filmifestival on Eesti filmimaastikul mägesid liigutanud üle kahekümne aasta ja andnud märkimisväärse panuse valdkonna arengusse,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Juubeliaastal oleme saanud osa tõelisest filmisajust, mida juubelihõnguline PÖFF peegeldab ja rahvusvaheliste filmielamustega täiendab,“ lisas ta.

 

Pimedate Ööde filmifestivali avafilm „Ärkamine“ on ligemale kuue aasta jooksul 35 riigis üles võetud linateos. Eksklusiivselt saadavad pidulikul esilinastusel filmi linastust Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales koos Tallinna Muusikakeskkooli poistekooriga, dirigeerib muusika autor Joseph Trapanese. Linastus toob Tallinna ka filmi autorid ja Ühendemiraatide delegatsiooni.

 

Tartus avab filmifestivali EV100 muusikaprogrammi kuuluv audiovisuaaletendus „Jäljed“.

 

PÖFF kestab 16. novembrist 2. detsembrini. Programmi leiab http://www.2018.poff.ee.

 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.