Teadlike kogukondade tarkus

Konverents "Teadlike kogukondade tarkus" toob 2018. aastal Eestisse 500 jätkusuutliku eluviisi eksperti kogu maailmast arutama, kuidas kogukondade ja riikidena üle minna teadlikule eluviisile.

Kingime Eestile ülemaailmse ökokogukondade võrgustiku konverentsi „Teadlike Kogukondade Tarkus“, mis inspireerib meid iseenda, üksteise ja loodusega suuremas tasakaalus elama.

Oleme inimkonnana jõudnud etappi, kus kogetakse jõulisemalt kui iial varem inimkonnale esitatud väljakutset muutuda teadlikumaks oma sisemaailmast, eluviisist ja kooskõlast ümbritsevaga.

Loodusega kooskõlas ja teadlikust inimesest räägitakse maailmas ja ülemaailmses ökokogukondade võrgustikus kui 21. sajandi uuest inimesest ja tema uuest paradigmast.

Kas Eesti võiks olla üks esimesi riike ja kogukondi, kes näitab eeskuju, milline on uuest paradigmast lähtuv elukorraldus ja tulevikuriik?

Konverents toimub 7.-15. juulil 2018 Lilleorgu rajatavas Teadlikkuse Rakendamise Koolis.

Oodata on ligi 500 kogukondliku ja jätkusuutliku eluviisi praktikut hariduse, kultuuri, tervise, majanduse, ökoloogia, energeetika ja sotsiaalvaldkondadest üle kogu maailma.

Korraldame Eesti sünnipäeva tähistamiseks konverentsi raames eraldi Eesti päeva. See on võimalus jagada Eestis käivitatud algatusi ja siin välja töötatud uuenduslikke lahendusi jätkusuutliku elukorralduse loomisel.

Korraldajad: MTÜ Lilleoru, MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus, GEN-Europe
Kontakt: Toivo Aalja, toivo.aalja@lilleoru.ee, +372 5042418

Ülemaailmne ökokogukondade võrgustik (Global Ecovillage Network ehk GEN) ühendab maailma eri paikades tegutsevaid uuendusmeelseid, traditsioonilist tarkust ja kohalikku kultuuripärandit au sees hoidvaid kogukondi, kus elatakse teadlikult jätkusuutlikul viisil. Võrgustikku kuulub ligi 10 000 sellist kogukonda üle kogu maailma, mille hulgas on nii teadlikult asutatud kogukonnad, traditsioonilised külad kui linnakogukonnad.

1. Konverentsi FB leht avalikuks - suvi 2016 2. Konverentsi koduleht avalikuks - sügis 2016 3. Konverentsi programm valmis 31.12.2017 4. Konverentsi registreerimine avatud 10.01.2018 5. Konverentsi toimumiskoht valmis 01.06.2018

INITIATOR

MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus

Eesti Ökokogukondade Ühenduse missiooniks on aidata kaasa kestliku maailma kujundamisele ja ühendada ning esindada inimesi ja organisatsioone, kes seisavad ökokogukondliku mõtte- ja eluviisi kandmise ja edendamise eest. Meie unistuseks on ökoriik ehk Eesti kui ökoloogilist tasakaalu, inimest ja kogukonda väärtustav riik, mille loomise protsessi soovime panustada. MTÜ Lilleoru on Eesti Ökokogukondade Ühenduse asutajaliige. 1993. aastal alguse saanud ühingu tegevuste aluseks on teadlik tegutsemine ja koostöö, eesmärgiga toetada inimese teadlikku ja terviklikku arengut.

CONTRIBUTORS
Bahadir Yasa's picture
Bahadir Yasa
Kaja Kesküla's picture
Kaja Kesküla
Jaanika Peeba's picture
Jaanika Peeba
riina_janno's picture
riina_janno
Riste Keskpaik's picture
Riste Keskpaik
Peeter Tinits's picture
Peeter Tinits
Kaie Kotov's picture
Kaie Kotov
Lembit Loo's picture
Lembit Loo
katrin_heinrich's picture
katrin_heinrich
ergo_tisler's picture
ergo_tisler
Joosep Reimets's picture
Joosep Reimets
Kerttu Sarapuu's picture
Kerttu Sarapuu
Arno Ilves's picture
Arno Ilves
Raiko Kaasiku's picture
Raiko Kaasiku
Peep Tobreluts's picture
Peep Tobreluts
Reet Aus's picture
Reet Aus
Tarvo Nurmeots's picture
Tarvo Nurmeots
Anneli Ohvril's picture
Anneli Ohvril
Martin Vali's picture
Martin Vali
Aale-Triinu Sonn's picture
Aale-Triinu Sonn
Joonas Laks's picture
Joonas Laks
Toomas Trapido's picture
Toomas Trapido