100 ajaloolist hetke Saaremaal Võhma kogukonnas - VALMIS !

Kingitusena soovime 100 aerofotoga kajastada kolme EV100 projekti (tammepark, küla kivi ja Saaremaa värvilised puud) ning jäädvustada kogukonna talud ja vaatamisväärsused.

Kogupereüritus
EST

Käesoleva projekti eesmärk on kirsiks tordil, mis võtab kokku kõik eelnevad EV100 tähistamised kogukonnas ning viib need suurema avalikkuse teadvusse läbi aerofotodest koosneva näituse ja kaasneva meediakajastuse. Projekti on koostööpartnerina kaasatud ERR Saaremaa reporter Margus Muld, mis garanteerib laiema meediakajastuse nii kogukondlikul, maakondlikul kui ka riigi tasandil.

Fotonäitus annab suurepärase ülevaate aastal 1560 esmamainitud Võhma külast ja selle kogukonnast EV100 kontekstis. Peale pika ajaloo on kogukonnas paljud ajaloolised ja kuulsad vaatamisväärsused – Võhma maalinnus, Panga pank, Tuiu rauasaatme mäed, Võhma kivikülv ja Võhma rõngaskalmed. Kõigele sellele saame heita pilgu uuest vaatenurgast – linnulennult tänu drooniga tehtavatele aerofotodele.

Eesti riik hakkab pihta igast inimesest, talust, külast ja kogukonnast. Väärtustades meie kogukonnas ja riigis saavutatut rohujuure tasandil, näidates laiemale avalikkusele seda, mis meil on, saame me kaasata võimalikult palju inimesi ja teha suurepärase kingituse oma riigi suureks juubeliks.

1980. aastal pildistas küla sidemetega tänane Eesti Vabaõhumuuseumi teadusdirektor Heiki Pärdi kõiki küla talusid, 2010. aastal pildistas Võhma kultuuri- ja spordiselts taas kõik küla talud ning koostas ajaloolistest ja uutest fotodest näituse.

EV100 puhul on sündinud küla sädeinimestel suurepärane idee taas talletada juubeli sündmused, kogukonna talud ja avalikud objektid, kuid seekord aerofotodena. Tulemuseks täiesti uus kvalitatiivne ja kvantitatiivne arenguhüpe, väljundiks A3 formaadis fotonäitus Võhma kogukonnast juubeliaasta kontekstis.

Öeldakse, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Korraldades 100 fotoga ajaloonäituse, saame kogukonna teadvusesse tuua piltlikult oma kandi lugu enam kui 1 miljoni sõnaga.

Kingitusena soovime 100 aerofotoga kajastada kolme EV100 projekti (tammepark, küla kivi ja Saaremaa värvilised puud) ning jäädvustada kogukonna talud ja vaatamisväärsused.

Korraldaja

Rain Jano

Esindan Võhma Kultuuri- ja Spordiseltsi, mis on tegutsenud alates 2007 aastast ja mille eesmärgiks on kogukonna elu edendamine.