100 aktiivset last ja noort EV100-le

Leevi kogukond on uhke uue, peaaegu omal kätega loodud mängu- ja virgestusala üle. Eesti 100 ja sada last mänguväljakule on, mille poole püüelda ka meie väiksel kogukonnal.

Valmis!
Valmis!

Mänguväljakul on oluline ka suhtlemine vanemate ja vanavanematega, lapsed oskavad Youtube’ist vaadata treeningvideosid ja neid tutvustada, et ka vanemad hooliksid oma tervisest. Vanemad aga räägivad oma kooliajast ja näitavad, kuidas siis sporti tehti. See on hea võimalus tugevdada põlvkondadevahelist sidet. 

Üks põlvkond on meie küla näitel suureks saanud. Kui esimesel külakiigeehitusel Jaak sõitis jalgrattaga ja hüppas reformvoodist tehtud batuudil, siis mullu, kui ehitasime uue külakiige, juhtis tema kiige ehitust koos Heikiga, aga tema poeg mängis emaga samal ajal mänguväljakul.

Tänu sellistele lugudele oleme koos suutnud teha Eesti paremaks, suurendada kodukoha väärtust laste silmis, kogukonna ühtekuuluvust kogu Eesti rahva silmis. 

Oleme arutanud, mis oleks EV100 tegu meie kogukonnas. Jõumasinatest on noored alati rääkinud, neist endist aga on saanud juba emad-isad, kes on nõus koos lastega tegema harjutusi ja sellest on kasvanud mõte: 100 last mänguväljakule. Kõik möllavad külaplatsil, kus on mänguväljak ja kiik. Sel suvel saame teha pildi, kus EV100 tähistamisel osaleb väljakul 100 last. Hea vaimse ja füüsilise tervisega ühtehoidev kogukond on Eesti riigi unistus. Leevi küla on täis rõõmsaid lapsi ja lapsemeelseid täiskasvanuid, kel on võimalused tegeleda enda arendamisega ja luua eluterve kogukond.

Algataja

Võhanduveere Mtü

Märksõnad