100 eesti hobust

EV 100. sünnipäeva puhul valime 100 eesti tõugu hobust, kelle fotod koondame kokku üheks kenaks albumiks. Eesti hobune on põline Eesti aladel kujunenud tõug, keda soovime ühiselt väärtustada.

Avaldame igal nädalal ühest eesti tõugu hobusest pildi koos lühikirjeldusega kuni saame kokku kena albumi sajast eesti hobusest.

Eesti hobune on meie ainuke aborigeenne tõug teiste Eesti kultuurhobusetõugude kõrval (tori, eesti raskeveo jne). Eesti hobune on siinsete oludega kohanenud universaalne väikehobune, kes paistab silma vähenõudlikkuse, hea söödakasutuse ja vastupidavuse poolest. Ta on sõbralik ja töökas, mistõttu kasutatakse teda nii talutöödel, turismis, ratsaspordis, rakendisõitudel, loodushoius kui ka ratsakoolides ja hobuteraapias. Eesti hobune on kantud FAO ohustatud tõugude nimekirja.

Hobuste valimiseks ootab Eesti Hobuse Kaitse Ühing soovitusi kõigilt huvilistelt. Teeme koostööd Eesti Hobusekasvatajate Seltsi ja Eesti Tõugu Hobuse Kasvatajate ja Aretajate Seltsiga.

100 eesti hobuse pildid ja kirjeldused on leitavad www.esthorse.ee ja Eesti Hobuse Kaitse Ühingu Facebooki lehel.

Juuni 2017 kuni mai 2019.

Ootame eesti hobuse huvilistelt soovitusi hobuste valimiseks ning fotograafidelt annetusi piltide näol.

Algataja

MTÜ Eesti Hobuse Kaitse Ühing

Eesti Hobuse Kaitse Ühingu põhieesmärk on tagada eesti tõugu hobuse püsimine, tema genofondi säilitamine ja selle tõu teadvustamine ning väärtustamine. Eesti tõugu hobuse säilitamise kaudu toetab ühing ka Eesti traditsioonilist maakultuuri ja külaelu säilimist.

Märksõnad