100 eestlusega seotud digikujul raamatut

Eesti juubeli puhul koostati digiteerimiskeskuse palvel 100 uuemat Eesti ja eestlusega seotud olulist ning seni Eesti rahvusraamatukogu kogudes vaid trükitud kujul raamatut hõlmav nimekiri.

Eesti juubeli puhul koostati digiteerimiskeskuse palvel 100 uuemat Eesti ja eestlusega seotud olulist ning seni Eesti rahvusraamatukogu kogudes vaid trükitud kujul raamatut hõlmav nimekiri. 2017. aasta jooksul said need 100 (kui väga täpne olla, siis 107) kaunist ja põnevat, kokku üle 36 400 leheküljel raamatut Eestist digiteeritud ning digitaalarhiivis Digar (http://www.digar.ee/arhiiv/et/raamatud?id=9293) nähtavaks tehtud. Temaatiliselt võib teavikud jagada: 1) ajalugu; 2) etnoloogia, antropoloogia, olme; 3) kultuur; 4) poliitika; 5) majandus; 6) loodus. Digiteeritud teavikute kollektsiooni saab vaadata Digaris (http://www.digar.ee/arhiiv/et/raamatud?id=9293). Täispikk nimekiri raamatutest on leitav aadressil https://memo.nlib.ee/index.php/s/jnYJWMMwHfjgCUx/authenticate, parool: EV100. Kuna tegemist on uuema ja autoriõigustega kaitstud kirjandusega, siis peab arvestama juurdepääsupiirangutega. Digiteeritud kirjandusega saab täismahus tutvuda autoriseeritud töökohtadel Eesti rahvusraamatukogus, Eesti kirjandusmuuseumi arhiivraamatukogus, Tallinna tehnikaülikooli raamatukogus ja Tartu ülikooli raamatukogus. Kultuuripärandi säilitamise eesmärgil on kõik Eestiga seotud digiteeritud raamatute failid meie digitaalses varasalves Digar (http://www.digar.ee/arhiiv) turvaliselt hoiul.
Olete oodatud meile külla nii paberil kui ka digiteeritud raamatutega tutvuma! Eesti rahvusraamatukogu digiteerimiskeskus soovib Eestile sisukat ja rõõmurohket 100. sünnipäeva!

Algataja

Eesti Rahvusraamatukogu