"100 ehitist - sada aastat. EV100"

Näitus tutvustab Eesti märgiliste ehitiste ja rajatiste abil, kuidas on viimase saja aasta jooksul arenenud siinne maa, linn ja rahvas.

EST ENG RUS

Näitus „100 ehitist – 100 aastat. Eesti Vabariik 100” Näitus tutvustab Eesti märgiliste ehitiste ja rajatiste abil, kuidas on viimase saja aasta jooksul arenenud siinne maa, linn ja rahvas. Kuidas on eestlastest saanud valdavalt linnainimesed, Eestist aga kujunenud mitmekesise elukeskkonna ja arenenud infrastruktuuriga kaasaegne riik. Näitus tutvustab piltide, tekstide, jooniste ja videote abil kõike seda, millest tänapäevane Eesti elukeskkond koosneb ja kuidas on erinevad ehitised seda läbi aastasaja kujundanud. Ekspositsioon tutvustab ehituskultuuri selle mitmekesisuses – näitusel saab vaadata nii maju, sildu, suvilaid, TV-torne, tehaseid, lautu, talusid, tunneleid kui ka viadukte. Arhitektuuri ja ehituse valdkondade esindajatest koosnev žürii valib näituse tarbeks igat aastat sel sajandipikkusel teekonnal esindama ühe ehitise või rajatise. Just sellise, mis esindab parimal moel oma valmimisaega. Välja valitud sajast ehitisest koostatakse esinduslik näitus, mida eksponeeritakse Eesti Arhitektuurimuuseumi suures saalis alates 18. oktoobrist 2018 vähemalt kahe kuu jooksul. Näitus koostatakse ja kujundatakse moel, mis võimaldab seda eksponeerida ka teistes Eesti linnades ning ka väiksematel näitusepindadel (kultuurimajad, galeriid jmt). Näitus on eesti, vene ja inglise keeles. Näitusega koos valmib suureformaadiline rikkalikult illustreeritud kolmkeelne raamat. Kaasnevad ka mitmed täiendavad Eesti väärtehitisi üldsusele tutvustavad tegevused – kajastused erinevates meediakanalites, haridusprogrammid, ekskursioonid. Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit ootab teisi Eesti ehitamisega seotud liite ja ühendusi algatusega liituma! Tähistame koos Eesti Vabariigi sünnipäeva, tõstes esile meie ehitatud keskkonda.

Korraldaja

Eesti Ehitusettevõtjate Liit ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit

Eesti Ehitusettevõtjate Liit on ehitusettevõtjaid koondav ühendus, kuhu kuulub üle 100 ettevõtte. Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 62 Eesti ettevõtet.