100 head mõtet

Meie – Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) – kingitus algas Eesti 100. sünnipäeval ning kestab kuni 101. sünnipäevani, ehk edasigi. Kingitus on Eestile.

Üks riik on nõnda tubli ja terve, kui on selle inimesed. Mistõttu otsustasime kinkida Eestile ja selle inimestele HNRK varasalvest 100 head mõtet, mis aitavad püsida ja saada tubliks ja terveks. Ka siis, kui juhtunud on midagi – haigus, õnnetus või muu ootamatus –, mis muudab inimese hakkama saamist ja elust osa võtmist. Kuigi see ei ole alati lihtne ning tarvis on paljude inimeste ja süsteemide koostoimimist, tihti törts õnnegi, on hulk universaalset tarkust, mille teadmine ja järgimine aitab olla ja saada tervemaks, toimekamaks ja rahulolevamaks. 

Meie kingitus koosneb 100 heast mõttest – lihtsast nõuandest –, mida mõte mõtte haaval Eesti juubeliaasta jooksul HNRK Facebooki lehel oleme avaldanud. 24. veebruariks 2019. aastal saame nõnda kokku kollektsiooni heast nõust, mis igale Eesti inimesele – nende läbi Eestile – tarvilik võiks olla. #EV100headmõtetHNRKlt

Olgu siin ka toodud mõni näide heast nõust. *Mõte 2: Enne, kui tormad erivajadusega inimest abistama, küsi, kas tal on abi vaja. Säästad teda ehmatusest ja ennast ebamugavusest. *Mõte 33: Mine metsa! Metsas olemine rahustab ja tõstab loomingulisust. *Mõte 47: Kas Sina tead, mis on elu mõte? Mõtle sellele. Aju armastab mõõdukat juurdlemist keerukate küsimuste üle.

 

24.02.2018–24.02.2019

Algataja

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on taastusravi- ja rehabilitatsiooniteenuse osutaja, mille missiooniks on rohkem toimekaid ja rahulolevaid inimesi.

Märksõnad