100 isevalmistatud jõuluehet Kuuste kooli kuusele

Jõulukingitus meie armsale Eestimaale.

Valmis!
Valmis!

Projekti mõte tekkis juba märtsis 2018. Soov oli teha midagi ise oma kätega ja anda vanadele asjadele uus elu. Otsustasime valmistada jõuluehted vanadest ajalehtedest.

Mõte oli valmistada vähemalt 100 ehet, aga valmis sai lausa 126 kaunistust. 

Projekti teeb eriliseks see, et jõuluehted valmistasime koos õpilaste ja õpetajatega taaskasutatavast materjalist.

Ehted on valmistatud ajalehest rullitud torudest punumistehnikas. Pärast valmimist värvisime nad kuldseks, hõbedaseks ja punaseks.

Jõulueelse nädala esmaspäeval andsime ehted pidulikult üle. Kõikide klasside esindajad ja õpetajad riputasid ehted meie kooli ilusale jõulukuusele.

Idee sündis juba sõbrapäeva paiku, aga teostuseni jõudsime alles oktoobrikuu koolivaheajal. Ehted said lõplikult valmis 14. detsembriks ja kuuse kaunistasime kogu kooliperega 17. detsembril.

Algataja

Kuuste Kool

Kuuste kool tegutseb üle kahesaja aasta vanuses endise Vana-Kuuste mõisa härrastemajas. Asume 16 kilomeetri kaugusel ülikoolilinnast Tartust Põlva maantee ääres. Oleme mõisakool Tartumaal ja püüame seda unikaalset olukorda võimalikult palju ära kasutada - olgu selleks siis sportlikud, seikluslikud, õpetlikud või loovad tegevused majas ja pargis. Maja ümbritsev iidne park lisab suurejoonelisust ja väärikust, aga samas pakub turvatunnet ja hingerahu. Vanadesse puudesse aegade jooksul salvestunud energia kiirgab väljapoole ja annab jõudu. Siin on hea sportida, luuletada-maalida, loodust tundma õppida ja ka niisama puhata. Eluks kasulik tööharjumuski kujuneb pargis hädavajalikke korrastustöid tehes. Osaleme jõudumööda erinevates koostöövõrgustikes: KiVa-koolid, Mõisakoolide Ühendus, Tartu Ülikooli innovatsioonikoolid ja Tervistedendavad koolid (TEK) ning teeme tihedat koostööd Tartumaa Rajaleidja keskusega.