100 järve jooks

Üle-eestiline jooksusari „100 järve jooks“. Avajooksud aprillis 2017 ja augustis 2018 finaaliks teatejooks ümber Võrtsjärve. Sihtrühm: lapsed ja noored. Eesmärk: liikumisharjumuste kujundamine.

Eestis on üle tuhande järve, mis kõik asuvad looduskaunites paikades. Paljude ümber neist joostakse pikemaid või lühemaid distantse. Meie eesmärk on ühendada toimuvad järvejooksud ühtseks jooksusarjaks. Sport pole eesmärk, vaid sport on eluviis. Meie projekt suurendaks noorte jooksuhuvi, propageeriks tervislikke eluviise ja muudaks liikumisharjumusi. Ümber järvede jooks annaks jooksuharjumustele laialdasema kandepinna ja võimaldaks avastada kodukoha kauneid järvi läbi sportliku võtme. Koos ümber järve liikumisega saab iga paik välja tuua oma kodukoha looduse eripära ja traditsioone. Lisaks liikumisele märkavad noored ka seda, mis toimub järvedes ja nende ümber.
Projekti õnnestumine ja kasvamine traditsiooniks tõstaks oluliselt liikumisharrastusega tegelejate osakaalu Eesti elanikkonnast. Väga oluline on ühiskonna, sealhulgas iga perekonna suhtumine sportimisse. Kui liikumisharrastusest saab inimese igapäeva lahutamatu osa, on Eesti inimene tervem, tegusam ja rõõmsam.
Ise saime suurepärase kogemuse 2015. a sügisel, joostes kogu kooliperega ümber Võrtsjärve.
https://youtu.be/prUSwi7iqT4
http://www.reporter.ee/2015/09/11/tarvastu-gumnaasiumi-opilaspere-korral...

Aprill 2017 – august 2018 – jooksud/matkad maakondades Esimene sarja kuuluv jooks/matk toimus veebruaris 2017 August 2018 – lõppüritus: kõikide maakondade esindajate teatejooks ümber Võrtsjärve

Kohapealsete ettevõtete ja KOVide toetus. Lõppüritusel transport, toitlustus, reklaammaterjalid, side ja IT (GPSid, otseülekanne jooksust), meelelahutus.

MTÜ Tarvastu Kool tegi omapoolse kingituse Eesti 100. aastapäevaks noortele suunatud liikumissarjaga 100 JÄRVE JOOKS, mis  kutsus spordisõpru korraldama ja osalema jooksu/matkapäevadel oma kodukoha järvede ümber. Sarja eesmärgiks oli avastada Eesti kauneid järvi läbi sportliku võtme ja panna noored liikuma.

Esimesena sai jooksu interaktiivsele  kaardile kirja  24. veebruaril 2017 perekond Kald, kes  korraldas retke ümber talvise Kulli järve, millest võtsid osa kolme põlvkonna esindajad. Peagi lisandusid kaardile  jooksud Eesti erinevatest paikadest: Pärnumaalt, Valgamaalt, Võrumaalt, Saaremaalt, Viljandimaalt.

EV100 juubelinädalal joosti 100 kilomeetrit ümber Võrtsjärve.

Jooksusarja tippürituseks oli 25. augustil toimunud  teatejooks ümber Võrtsjärve, kus kõik kohale tulnud jooksuhuvilised said anda oma panuse vabariigi sünnipäevakingitusse.

Jooksule registreerunud võistkondadesse kuulus  nii algklassiõpilasi, gümnasiste kui täiskasvanuid. Kohale oli tuldud ka peredega, mitmel korral läks teatepulk jooksu ajal üle vanematelt lastele.

Seekord joosti kahelt poolt Võrtsjärve. Start anti Rannu Püha Martini kiriku juurest, kus sportlikku meeleolu aitas üles kütta ansambel SüRR. EELK Nõo Püha Laurentsiuse koguduseõpetaja Mart Jaansoni heasoovlike  sõnade järel  andis stardipaugu Viljandi valla  Tarvastu piirkonna juht Mati Valli.

Teatepulk anti järgmisele jooksjale  kilomeetri pikkuse teelõigu läbimise  järel.  Interaktiivne teatepulk võimaldas võistkonna liikumist jälgida  nutiseadmetes: näha sai võistkondade asukohta ja liikumiskiirust.

Jooksu finiš oli  Mustla lauluväljakul, kus sportlasi ootas medal, diplom, soe söök ja muusikaline tervitus ansamblilt Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus. Jooksjate head tuju ei rikkunud ka hooti tugevad vihmahood. Kuna Võrtsjärv ise jooksu ajal tihti silmaulatusse ei jäänud, oligi ilm sätitud selline, et vesise jooksu tunne oleks.

Aitäh kõigile abilistele ja jooksu eestvedajatele, Tarvastu Gümnaasiumi  kehalise kasvatuse õpetajatele Marge Almrele ja Margus Iggale, kes teavad, et sport pole eesmärk, vaid sport on eluviis.

Suur tänu toetajatele: KÜSK, Viljandi Vallavalitsus, GKR Trade (Vitamin Well), A. Le Coq (Aura), Kommipomm, Saaremaa Delifood OÜ, Maanteeamet, Funmaker OÜ, Büroodisain OÜ, Tarvastu Gümnaasium, Mustla Rahvamaja ja hulk vabatahtlikke.

Pilte teatejooksust:

https://www.facebook.com/events/134673750726858/?active_tab=discussion

https://www.flickr.com/photos/151679185@N03/sets/72157672879260948

https://www.flickr.com/photos/138469453@N07/sets/72157670557584917

Videofilm:
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=3WUQMA8HTE8

Algataja

MTÜ Tarvastu Kool

Kaasalööjad
Kasutaja Georg Kaasik pilt
Georg Kaasik
Kasutaja Merike Kald pilt
Merike Kald
Kasutaja PIRET KUROPATKIN pilt
PIRET KUROPATKIN
Kasutaja Liina Õmblus pilt
Liina Õmblus
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril
Partnerettevõtted
Kasutaja OÜ Büroodisain pilt
OÜ Büroodisain
Kasutaja MTÜ Tõusvad Tähed/Rannu Pere- ja Noortekeskus pilt
MTÜ Tõusvad Tähed/Rannu Pere- ja Noortekeskus
Kasutaja Vambola Lasteaed pilt
Vambola Lasteaed