100 järve jooks

Üle-eestiline jooksusari 100 Järve Jooks. Avajooksud aprillis 2017 ja augustis 2018 finaaliks teatejooks ümber Võrtsjärve. Sihtrühm: lapsed ja noored. Eesmärk: liikumisharjumuste kujundamine.

Eestis on üle tuhande järve, mis kõik asuvad looduskaunites paikades. Paljude ümber neist joostakse pikemaid või lühemaid distantse. Meie eesmärk on ühendada toimuvad järvejooksud ühtseks jooksusarjaks. Sport pole eesmärk, vaid sport on eluviis. Meie projekt suurendaks noorte jooksuhuvi, propageeriks tervislikke eluviise ja muudaks liikumisharjumusi. Ümber järvede jooks annaks jooksuharjumustele laialdasema kandepinna ja võimaldaks avastada kodukoha kauneid järvi läbi sportliku võtme. Koos ümber järve liikumisega saab iga paik välja tuua oma kodukoha looduse eripära ja traditsioone. Lisaks liikumisele märkavad noored ka seda, mis toimub järvedes ja nende ümber.
Projekti õnnestumine ja kasvamine traditsiooniks tõstaks oluliselt liikumisharrastusega tegelejate osakaalu Eesti elanikkonnast. Väga oluline on ühiskonna, sealhulgas iga perekonna suhtumine sportimisse. Kui liikumisharrastusest saab inimese igapäeva lahutamatu osa, on Eesti inimene tervem, tegusam ja rõõmsam.
Ise saime suurepärase kogemuse 2015. a sügisel, joostes kogu kooliperega ümber Võrtsjärve.
https://youtu.be/prUSwi7iqT4
http://www.reporter.ee/2015/09/11/tarvastu-gumnaasiumi-opilaspere-korral...

Aprill 2017 – august 2018 – jooksud/matkad erinevates maakondades Esimene sarja kuuluv jooks/matk toimus veebruaris 2017 August 2018 – lõppüritus: kõikide maakondade esindajate teatejooks ümber Võrtsjärve

Kohapealsete ettevõtete ja KOVide toetus. Lõppüritusel transport, toitlustus, reklaammaterjalid, side- ja IT (GPSid, otseülekanne jooksust), meelelahutus.

Algataja

MTÜ Tarvastu Kool

Kaasalööjad
Kasutaja Georg Kaasik pilt
Georg Kaasik
Kasutaja Merike Kald pilt
Merike Kald
Kasutaja PIRET KUROPATKIN pilt
PIRET KUROPATKIN
Kasutaja Liina Õmblus pilt
Liina Õmblus
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril
Partnerettevõtted
Kasutaja OÜ Büroodisain pilt
OÜ Büroodisain
Kasutaja MTÜ Tõusvad Tähed/Rannu Pere- ja Noortekeskus pilt
MTÜ Tõusvad Tähed/Rannu Pere- ja Noortekeskus
Kasutaja Vambola Lasteaed pilt
Vambola Lasteaed