100 kööki Eestile

Soovime Läänemaal avada 100 köögi uksed külalistele, kohalik toit ja oma lugu kingituseks Eestile.

„100 kööki Eestile“ keskmes on ühine toiduvalmistamine köögis. Köök on olnud aegade algusest koht, kus pere saab kokku ja sööb ühise laua taga. Aegade algusest on olnud köök soojuse ja lugude jutustamise koht, samuti esiemade oskuste ja teadmiste edasiandmise koht. Läänemaa maitsete piirkond soovib kinkida Eestile juubeli puhul võimaluse sajal siinsel köögil rääkida oma lugu ja luua uusi lugusid, mida jutustada Eesti tulevastel sünnipäevadel. Oma lugu saavad rääkida igasugused köögid: restoranid, kohvikud, talud ja tared, külamajad ja laevaköögid, suured ja väikesed köögid. Köögid koondavad enda juurde üheks õhtuks nii omasid kui ka võõraid, pakuvad koostegemise võimalust, põnevaid lugusid ning maitsvat kõhutäit.

Alustame tegevustega veebruaris 2018. Mais toimub avaüritus. September-detsember on köögid avatud. Detsembris toimub lõpuüritus.

Ootame 100 köögi osalemist kingituse valmistamisel Toetust soovime teavitamiseks, jäädvustamiseks, reklaamiks.

Algataja

Kodukant Läänemaa

Kodukant Läänemaa põhieesmärgiks on Läänemaa maaelu ja külade säilimisele, taaselustamisele ja harmoonilisele arengule kaasaaitamine, sealhulgas maamajanduse ja rahvakultuuri ning loodushoiu toetamine ning erinevate külaliikumiste ühendamine.