100 lille, 100 sõpra

„100 lille, 100 sõpra“: EV 100. sünnipäevaks planeeritud kingitus – lilled koolimaja ette.

Valmis!
Valmis!

Õpilastel tuli mõte, et võiksime EV 100 sünnipäeva puhul kaunistada koolimajaesise lilledega. Projekti pealkirjaks sai „100 lille, 100 sõpra“. Õpilased kujundasid ka meie tegevust kajastavad lustakad plakatid. Millised lilled aga külvata? Mõtteid oli palju. Lemmikuks osutusid peiulilled, võõrasemad, petuuniad, rõdutomatid. Algas külvitöö. Iga õpilane valis endale sobivad seemned ja töö sai alata. Istikud vajasid igapäevast hoolitsust.

Potid otsustasime meisterdada ise. Internetist leidsime huvitava õpetuse. Vaja läks müürisegu, tsementi, vanu saunalinu, froteerätikuid. Potid valmisid veerandi viimasel päeval, 20. aprillil. Oli põnev päev!

10. mail istutasime taimed pottidesse ja viisime koolimaja ette, kus nad rõõmustavad ja pakuvad silmailu kooliperele, linnarahvale ja külalistele. Õpetaja Martini kaasabil valmis ka tahvel. Koostasime ka kastmisgraafiku, et seda ilu jätkuks sügiseni. 

Rakvere gümnaasiumi 3.a ja 4.a klass

* mäts–aprill lillede kasvatamine; * aprill – lillepottide valmistamine; * mai – lillede istutamine pottidesse; * juuni–september – lillede kastmine-väetamine.

https://drive.google.com/drive/folders/1GYhCAfYld-Zk_aL1js0WDqGdYWq2AVAu?usp=sharing

 

 

 

Algataja

Krista Asafova