100 linnumaja Eesti sajandaks

Kingime Sveitsis kahele ohusolevale linnuliigile 100 pesakasti Eesti 100 puhul, sümboliseerimaks kaitset mida vajavad kõik väikerahvad ja sümboliseerimaks eestlaste looduslähedust.

Saja pesakasti näol soovisime teha EV100 puhul kingitust, mis oleks looduslähedane ning mille mõju kestaks kauemgi kui vaid juubeliaasta. Valisime kaks ohusolevat linnuliiki Shveitsis - aedlepalind ja väänkael - kes on rändlinnud, keda leidub nii Shveitsis kui Eestis ning kes armastavad pesa teha puidust pesakasti. Eestlased maailmaski on omamoodi nagu rändlinnud, kes on leidnud endale uue kodu. Samuti sümboliseerib kingitav pesakast kaitset, mida vajavad kõik väikerahvad. Pesakastid pandi ülesse Baselisse ja Bellinzonasse Shveitsis, kus neid linnuliike veel esindub. Majakesed riputatati ülesse Birdlife Schweiz poolt, kes neid pesakaste hiljem ka jälgib ja hooldab. Tänud kôigile kes selles projektis osalesid ja omanimelise pesakasti annetasid. Pesakastide avapidu toimub 17.märtsil 2018 Baselis. Projekti toetab Eesti firma Uptime.
Lisainfo www.estonia100switzerland.com või estoswiss@gmail.com.

Projekti kohta on ilmunud ka videod ja ajaleheartiklid:
SESi video: https://www.youtube.com/watch?v=RhkwjzS1d3M&feature=youtu.be

Terevisioon: https://etv.err.ee/v/meelelahutus/terevisioon/terevisiooni_lood/64825527...

Postimees: https://lounapostimees.postimees.ee/4323819/sveitsis-elav-rougelanna-kin...

Tule ja löö kaasa detsembri lõpuni selles kingituses ja heateos! www.estonia100switzerland.com
Eesmärgini on jäänud veel 20 maja! Aitäh.
Sveitsi Eesti Selts

Pesakasti soetamine on võimalik detsembri lõpuni 2017. Puidumees Peeter Tarmet valmistab pesakastid jaanuaris Genfis. Birdlife püstitab pesakaste jaanuaris-veebruaris 2018 Baselisse ja Bellinzonasse. Avapidu on 17. märtsil 2018, mida toetab firma Uptime Eestist. Lindude pesakondade loomine ja jälgimine ja pesakastide hooldus toimub tulevate aastate jooksul Bridlife Schweiz abil. Projekti algataja ja läbiviija on Shveitsi Eesti Selts, kes on EV100 raameis valinud selle aastat läbivaks looduslähedaks projektiks, mille ümber ehitatakse nii mõni teinegi seltsi sündmus. Soe tänu köigile toetajatele!

Ostes online poest pesakasti (62 EUR), olete saanud omanimelise pesakasti mis pannakse üles Sveitsis! Veebipood: https://eestiselts.smartcommerce.ch/de/pay?tid=3 Soe tänu!

Algataja

Swiss Estonian Association

Sveitsi Eesti Selts on tegutsenud Sveitsis üle 60 aasta ühendades eestlasi üle Eesti suuruse maalapi. Enamjagu on koondunud Zürichi ja Genfi ümbrusesse ja püsivalt elavaid eestlasi Sveitsis on 300-400 kandis. Seltsi koduleht on www.eestiselts.ch ja EV100 seotud sündmusteleht www.estonia100switzerland.com