100 meetrit Tuljakut

Videotervituse ja EV100 tähistamise omavaheline seos seisneb selles, et Tuljak on võrdkuju eesti rahvakultuuriga, nii koorilaulu kui rahvatantsuna ja 100m sümboliseerib Eesti sünnipäeva.

1988. aastal said kokku endised Väike-Maarja Keskkooli tantsijad-vilistlased, kes otsustasid kooli 115. aastapäeval esineda. Sellest sai alguse praegune Tantsuselts Tarapita, kus õpitakse Eesti rahvatantse, autoritantse ja seltskonnatantse ning osaletakse aktiivselt erinevates põnevates projektides. Käesoleva aasta projekt - Estival 2018, milles osaleme, toimub 10.-18.veebruarini Stockholmis.
Stockholmi Eesti Rahvatantsurühm Virvel korraldab Eesti Vabariigi 100 juubeli puhul uhke tantsupeo – Estival Folk. Esinema on kutsutud eestlaste rahvatantsurühmad ja rahvamuusikud nii Norrast, Soomest, Rootsist kui ka Eestist. Nendega koos tantsides ning tantsumustreid põimides kanname edasi meie, eestlaste, rahvatantsukultuuri traditsiooni tantsupeo võtmes.
Estival 2018 on osa Eesti Vabariigi 100 aasta tähistamisest ja soovib tutvustada mitmekülgset eesti kultuuri nii rootsieestlastele kui ka rootslastele ning seda kõikidele vanusegruppidele. Korraldajad koos külalisrühmadega populariseerivad eestlust ja eesti keelt ning ühendavad eesti juurtega kogukondi Rootsis.
Oma 100 meetrit Tuljakut soovime Eestile kinkida, kuna tunamullu möödus 130 aastat Tuljaku autori Anna Raudkatsi sünnist ja käesoleval aastal tähistab Tantsuselts Tarapita oma 30 sünnipäeva. Lihtne aritmeetika 130-30=100, sellep tantsime 100 meetrit Tuljakut Eesti 100 sünnipäeva auks!
Valminud videos näeme tarapitalasi, kelle mõtted keerlevad Tuljaku taktis. Soovime teistega jagada hoogsaid tantsukeeriseid ning Virumaa rahvariide ilu.
https://www.youtube.com/results?search_query=tarapita+100+meetrit+tuljakut

Tantsuselts Tarapita 8 tantsupaari ja juhendaja ning 4 pillimeeest osalevad Stockholmis Estival 2018 raames, 15.veebruaril ühiskontserdil Estival Folk`il, Arsta Folkets Hus`is . Fnaalis tantsime 100 eestlasega Kaera-Jaani ja Tuljakut, kinnistamaks välismaal elavatele eestlastele Eesti rahvakultuuri pärandit. 17.veebruaril on eesmärgiks 4 tantsupaaril koos Virveliga ning Raul Talmari K.O.O.R.`iga astuda „Tuljakuga“ väärikalt üles peasündmusel, Estival Galal, Stockholmi Raekojas. Estivali korraldajateks on mitme välis-eesti organisatsiooni, pôlvkonna ja huviala esindajad, kes tegutsevad heas koostöös Eesti Vabariigi esindajatega. Soovime väärikalt esindada kodu-Eestit (Tarapita on ainus Estival Folk`il üles astuv Eesti Vabariigi rahvakultuuriselts) välis-eestlastele tähtsal sündmusel ning sellega tähistada EV 100 sünnipäeva. Käesoleva aastal tähistab Tantsuselts Tarapita oma 30.sünnipäeva kontsert-etendusega. Sünnipäevapeole Väike-Maarja Seltsimajja 12.oktoobril, ootame Väike-Maarja Keskkooli vilistlasrühma endisi tantsijaid. Tantsuseltsi tegemisi ja infot tulevaste projektide kohta saad jälgida Tantsuselts Tarapita Facebooki lehel.

Algataja

Aivar Liivalaid

Olen Tantsuselts Tarapita tantsija ja juhatuse liige