100 õpituba Eesti kooliõpilastele

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal kingime Eesti kooliõpilastele kokku 100 toredat õpituba, mis kannavad meie põhiväärtust – hoida ja edasi kanda eesti pärimuskultuuri.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia (VKA) missiooniks on teadus-, kunsti- ja tehnoloogiavaldkondi lõimiva kõrghariduse kaudu tagada omakultuurikeskselt mõtleva loovharitlaskonna järjekestvus Eesti ühiskonnas, seega peame oluliseks jagada teadmisi oma pädevusvaldkonnas Eesti noortega läbi rahvuslike või loominguliste õpitubade.

Gümnasistidele suunatud õpitube on nii praktilist kui ka teoreetilist laadi. Neid viivad läbi kultuuriakadeemia üliõpilased ja õppejõud. Õpitoad toimuvad koolides üle Eesti, kuhu eelneva kokkuleppe alusel külla sõidame. Lisaks leiavad õpitoad aset kultuuriakadeemias, olles osa meie õppekäikude formaadist (akadeemia tutvustus + ekskursioonid õppehoonetes + õpitoad).

Õpitoad on tasuta. Nende läbiviimist toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Eesti Kultuurkapital.

Kutsuge meid külla!

Täpsem info õpitubade kohta:
tel 435 5231, kultuur@ut.ee

Toimunud: 1. märts – Viljandi – TÜ VKA avatud uste päev 10. aprill – Pärnu – Pärnu teaduspäev 16. aprill – Rakvere – Rakvere gümnaasium ja Rakvere reaalgümnaasium 24. mai – Võrumaa – Parksepa keskkool ja Vastseliina gümnaasium 8. juuni – Võrumaa – Antsla gümnaasiumi õpitubade päev 28. september – Valgamaa – Tõrva gümnaasium ja Valga gümnaasium Tulekul: 15. oktoober – Tallinn – tutvustus ja näidisõpitoad Tallinna koolide huvijuhtidele ja aineõpetajatele sügis 2018 – Viljandimaa, Raplamaa ja Ida-Virumaa

Algataja

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia on kultuurialast kõrgharidust pakkuv õppeasutus, mille ajalugu ulatub aastasse 1952. Meie missiooniks on teadus-, kunsti- ja tehnoloogiavaldkondi lõimiva kõrghariduse kaudu tagada omakultuurikeskselt mõtleva loovharitlaskonna järjekestvus Eesti ühiskonnas. Kultuuriakadeemia koosneb viiest üksusest - muusika, etenduskunstide, kultuurhariduse ja rahvusliku käsitöö osakonnast ning Tartus asuvast kunstide keskusest.

Kaasalööjad
Kasutaja Anu Liiv pilt
Anu Liiv