100 õunapuud Jõgevamaale

100 õunapuuistiku istutamine meie riigi kodu- ja ühismajade aedadesse on IRLi Jõgevamaa Seenioride panus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks.

Jõgevamaa Seenioride idee sündis ühiste mõttetalgute toel. Leidsime, et tahame üheskoos anda oma panuse vabariigi suure juubeli tähistamisse ning pole midagi ilusamat, kui teha kingitus meie ühiskonna nõrgematele. Valisime koostöös kohalike omavalitsuste ametnikega välja suurpered, lasteaiad, lastekodud ja vanadekodud ning kinkisime neile õunapuuistiku.
Õunapuu sümboliseerib vastupidavust ja sitkust. Õunapuu on hea korjetaim, lisaks heale puiduväärindamise võimalusele on mõned sordid õitsemise ajal väga dekoratiivsed. Sarnase paralleeli saame tõmmata ka ka meie väärika riigiga. Õunapuude muretsemiseks ja istutuse organiseerimiseks korraldasime Jõgeva maakonna avalikel üritustel kohvikupäevi ja kogusime raha kogu selle tegevuse organiseerimiseks. Oleme uhked, et saavutasime seatud eesmärgi ja meie kingitusest saavad tunda rõõmu mitmed põlvkonnad – meenutades kena sündmust puu otsast õuna võttes ja süües.

Algataja

Kati