100 pesakasti lindudele

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tegime sada linnu pesakasti lindudele, et panna need üles Eestimaa metsadesse.

Idee tuli Rakvere Kungla Lasteaia Päikesejänku õpetajatelt Meeti Siimult ja Evely Siimult. Mõeldud - tehtud. Üks tubli Päikesejänku rühma lapse isa Taimo Veinberg muretses puitmaterjali ja tegi valmis isegi pesakastide detailid. Kõikidest rühmadest tulid lapsevanemad koos lastega ja valmistasid igaüks oma pesakasti. Nii saimegi kokku 100 pesakasti.
Laste jaoks oli rõõm isa-emaga koos tegemisest, vanemad olid uhked, et said oma lapsega osaleda kingituse valmistamises, mis on pühendatud EV 100. sünnipäevale.

Linnupesade valmistamine algas 7. veebruaril ning jätkus 8., 9., 12., 13. ja 14. veebruaril. Igast rühmast tulid lapsevanemad koos lapsega endisesse kunstiruumi, kus olid ettevalmistatud kõik tööks vajalikud asjad ja valmistasid igaüks ühe või kaks linnu pesakasti. Nii sai iga rühma poolt valmistatud vähemalt 8 pesakasti ning 14. veebruariks oli neid täpselt 100.

Algataja

Rakvere Kungla Lasteaed

Rakvere Kungla Lasteaed tähistab veebruaris oma 40. sünnipäeva. Oleme oma kollektiiviga otsustanud, et teeme Eesti Vabariigi juubeliks kingituse - 100 pesakasti lindudele. Kõik vajalikud materjalid on meil olemas ja alanud nädalal alustame pesakastide ehitamist. Nüüd saime Teie pakkumise ja rõõmuga osaleme selles toredas ettevõtmises.