„100 rahvamängu Eesti lastele“

Toome esile ja jäädvustame digitaalselt mitmed Eesti rahvamängud, erinevate Euroopa riikide rahvamängud ja õpetajate endi loodud mängud lastele ning loome neist veebipõhise videokogumiku.

Lasteaia- ja algklasside õpetajad üle Eesti ja mitmetes Euroopa riikides õpetavad lastele erinevaid rahvamänge ja salvestavad need videona. Kõik videod kogutakse kokku ja neist luuakse veebipõhine videokogumik. Mängude kogumisega jäädvustatakse meie esivanemate mängukultuuri ja mänge. Kogumik on avalik ja mõeldud kasutamiseks õpetajatele, ringijuhtidele, lastele, lastevanematele – kõigile, kes mängudest ja mängimisest huvitatud. Videokogumik valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks.

Mängude valimine ja lastele õpetamine algas oktoobris ja kestab nii kaua, kuni 100 mängu täis saab või vajadusel ka kauem (või kasvõi 1000 mängu). Selleks, et mängud ei korduks, on loodud veebipõhine ühiskirjutamine Google Drive'i dokumendis „Mängude loetelu“, kuhu igaüks oma mängu kirja paneb. Projektiga võib liituda igal ajal, millal keegi soovib. Tuleb soovist vaid teada anda Evele. Kirjutage evesaare@gmail.com.

Kingituse elluviimiseks on oodatud kaasa lööma ringijuhid, lasteaia- ja klassiõpetajad, kes tegelevad lasteaia- ja algklasside lastega. Kirjutage oma soovist evesaare@gmail.com.

Algataja

Eve Saare

Eve on lasteaiaõpetaja, Pirita Kose Lasteaia õppealajuhataja ja haridustehnoloog, HITSA koolitaja ja eTwinning mentor. Teda huvitab tehnoloogia kasutamine õppetöös ja igal võimalusel ta seda rakendab töös lastega ja töös täiskasvanutega.

 
Partnerettevõtted
Kasutaja Tallinna Jaan Poska Lasteaed pilt
Tallinna Jaan Poska Lasteaed