100 salmi Pühajärvest muusikaliste vahepaladega järvelt

Pühajärv on olnud Eesti kirjanike ja kunstnike lemmikkoht juba eelmise sajandi algusest ja on leidnud ajaloo vältel kajastamist luules, ilukirjanduses ja proosas.

31. augustil 2018 toimub Otepää Aedlinna Seltsingu eestvõtmisel tulede paistel Pühajärve rannas ja järvel isetegevuslik kontsert.

Aedlinna endised ja praegused elanikud, lapsed ja täiskasvanud, sõbrad ja külalised kannavad ette 100 salmi, mis on kirjutatud Eesti luuletajate poolt Pühajärvest kahe sajandi vältel. Te kuulete Otto Grossschmidthi, Ernst Enno, August Alle, Gustav Suitsu, Jaan Kärneri, Johannes Semperi, Paul Viidingu, Aleksander Suumanni, Velly Verevi, Mats Traadi, Oskar Kruusi, Hando Runneli, Aare Allikvee, Uno Sikemäe luulet.

Luuletused on jaotatud osadesse. Esimeses osas on luuletused, mis räägivad Pühajärvega seotud ajaloost seitsmesaja aasta jooksul. Teises osas on kaunist armastusluulet ja kolmandas luuletused, mis ülistavad Pühajärve ilu.

Lisaks saab nautida muuusikalisi vahepalu, mida esitatakse tuledega kaunistatud paatidelt järvel. Esinevad Otepää muusikakooli õpilased ja õpetajad.

Kogu kontsert filmitakse ja jäädvustatakse videona, mis on meie kingitus Eesti Vabariik 100 tähistamiseks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Algus 01.06.2018 Luuletuste otsimine, trükkimine, paljundamine Juuni - juuli Esinejate leidmine igale luuletusele August - lugemisproovid 28. aug. luuletuste lugemise peaproov 30.august - heliproov ja muusika ettekannete proov. Kogu etenduse peaproov 31.august kell 20.00 - 22.00 Etendus '' 100 salmi Pühajärvest muusikaliste vahepaladega järvelt''etendus Pühajärve rannal

Algataja

Ene Kelder