100 sammu metsateel

13. novembril 1918 asutas noor Eesti Vabariik Eesti Riikliku Metsavalitsuse, millega pandi alus riiklikule metsandusele ning tänu millele on Eestis aset leidnud metsade järjepidev majandamine. 

Kogupereüritus
EST ENG

13. novembril 2018 tähistab Eesti riigimetsandus oma sajandat juubelit, mille puhul avatakse RMK Sagadi metsakeskuses näitus „100 sammu metsateel“.

Eesti alal on mets kasvanud rohkem kui 6000 aastat, kuid just viimane aastasada on pakkunud Eesti metsandusele rohkem kui eelnevad aastasajad kokku. Selle aja jooksul on Eesti metsa pindala suurenenud enam kui kaks korda, pandud alus tugevale metsandusharidusele ja -teadusele, arendatud metsa- ja puidutööstust, hoitud elupaiku paljudele metsaliikidele ning loodud metsas puhkamise võimalusi.

Täna oleme üks Euroopa metsarikkamaid riike, Eesti metsandus on paljudes valdkondades teistele eeskujuks ja meie mets on see, mis paljuski riigi majandust kannab.

Näitus „100 sammu metsateel“ on austusavaldus ja tänu kõigile neile, kes selle sajandi jooksul on aidanud kaasa metsanduse arengule ning kummardus meie Eesti metsale. Näitus annab ülevaate metsanduses saja aasta jooksul toimunud tähtsamatest suundumustest ja sündmustest, kogub kokku väärtuslikud fotod, ringvaated ja lood metsast ning toob uudistamiseks välja märgilised tööriistad ja sümbolid. 

Näitus on avatud Sagadi mõisa härrastemaja pööningul iga päev 10–16 ja on külastatav muuseumi tavapiletiga.

Väljapanek jääb avatuks 2019. aasta veebruari lõpuni.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.