100 Sindi linnuliiki

Väljakuulutatud üritusega juhitakse tähelepanu piirkonna loodusrikkusele ja omapärale läbi lindude vaatlemise. Üritus aitab kaasa õpilaste looduse tundmisele ja kodumaa väärtuste hoidmisele.

Maailmas muutub üha populaarsemaks vaba aja veetmine looduses ja selle jälgimine. Üheks ligitõmbavamaks rühmaks on linnud, kelle vaatlemine pakub välja palju erinevaid emotsioone, mille tulemusena vähenevad emotsionaalsed pinged ja looduses viibimisega laetakse end nii vajaliku positiivse energiaga ja saadakse mõnus enesetunne looduses viibimisest. EV 100 pole mitte ainult juubel vaid väga tore, asjakohane ja isamaaline üritus, mis riigi sünnipäeva aitab paljudes valdkondades meeles pidada ja silmaringi laiendada. Sindi Gümnaasium pakub omaltpoolt lindude vaatlemist ja kohatud liikide esmavaatluste talletamist Sindi linna piirides. Vaatlusi kajastab kooli koduleht. Üritus kestab 30.sept. 2017 ja lõpeb põhikooli viimase lõpueksami päeva südaööl. Vaatlusi võib teha nii individuaalselt kui ka rühmapõhiselt (klassid, huviringid jne.). Kooli kodulehele seatakse üles ka vaatlusperioodil Sindi linnas tehtud fotod erinevatest linnuliikidest. Linnupildi juures on liigi lühitutvustus, mis saab olema heaks õppematerjaliks koolitöös.

Registreerime kooli kodulehele alates 30.septembrist 2017 kuni 19.juuni 2018 kõigi Sindi linna piires kohatud linnuliikide esmavaatlused.

Algataja

Eedi Lelov

Sindi Gümnaasium. Olen SG bioloogiaõpetaja ja õpetan progümnaasiumi astmes.

Märksõnad
Kaasalööjad
Kasutaja Joosep Ailiste pilt
Joosep Ailiste