100 sini-must-valget lilleõit Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks

Tsirguliina Keskkooli algklasside õpilased valmistasid Eesti 100.-ks sünnipäevaks täpselt 100 sini-must-valget paberist lilleõit.

Valmis!
Valmis!

Lilled on üks traditsioonilisemaid ja ilusamaid kingitusi sünnipäeva puhuks. Sini-must-valge tähistab Eesti lipu värve. 100 on Eesti riigi ümmargune tähtpäev. Kui kõik need 3 kokku panna, saamegi kena sünnipäevkimbu kodumaa sünnipäevaks. Tsirguliina kooli algklasside õpilased alustasid lillede meisterdamisega juba 1. veebruaril ja 16. veebruaril sai kõik õied mitu korda üle loetud ning lõplikult kooli koridori seinale kinnitatud. Lisasime kimbule armsa õnnesoovi ja Eesti Vabariik 100 logo. Selline kimbuke rõõmustab silma ja püsib kaua. Meil on valminud ka foto teostatud tööst.

1. veebruaril alustasime idee tutvustamise ja esimeste lillede meisterdamisega. 2 nädala jooksul valmistasid lapsed ja õpetajad lilli, mis kinnitati kooli koridori seinale. 16. veebruaril lugesin lilled mitu korda üle, et oleks ikka täpselt 100 ja lisasin õnnesoovi. Tegin ka foto valminud kimbust.

Algataja

Tiina Arbeiter

Mina esindan Tsirguliina Keskkooli algklasside õpilasi. Olen praegu kooli algklasside ainesektsiooni esimees. 1. - 4. klassini on meil praegu 42 õpilast ja 5 õpetajat.

Märksõnad