100 sõna tammepuul

Sõnad pühal tammepuul. Lapsed arutasid perega, missugune sõna iseloomustab kõige paremini kodu. Lasteaia saali kaunistab uhke tamm, kus igal puulehel kirjas sõna või lausa sõnapaar.

2017/2018 õppeaasta teema: "PUU-TAMM". Tahad latva ronida, hakka tüvest peale! (Eesti vanasõna). Eesti kõige püham puu on tamm. Meie eesmärgid: TAMM- tarkus – austus – meisterlikkus – meeskondlikkus.
Õppeaasta eesmärkide seadmisel lähtusime Eesti 100. sünniaastast ja veebruaris on ka meie lasteaia sünnipäev. Palusime koostöös lapsevanematega kodudes lastega arutleda kodu, kodumaa ja armsamate, kõige rohkem kodu iseloomustavate sõnade üle. Sõnad pandi kirja ja toodi lasteaeda. Kokku saime 135 sõna, millest 17 kordusid mitu korda.
Õpetajad Anne ja Svetlana maalisid lasteaia saali seinale tammepuu. Sõnad kirjutati kuldsele tammelehele ja kinnitati puu külge. Värvilised tammetõrud tähistavad rühma nimetust.
Kullatriinude sõnad pani riimi õpetaja Sirje.
meie kodulehekülg: http://www.lepatriinu.ee/

Algataja

Põlva Lasteaed Lepatriinu

Põlva lasteaia Lepatriinu lapsed kingivad Eestile 100 sõna kodust ja kodumaast. Lapsed arutasid perega, missugune sõna iseloomustab kõige paremini kodu ja kodumaad ning tõid selle sõna kaasa. Lasteaia saali kaunistab uhke tammepuu, kus igal lehel kirjas sõna või lausa sõnapaar. Kullatriinu rühma laste sõnadest on valminud luuletus meie armsale kodumaale: Mulle meeldib elu Eesti Vabariigis koos isa ja emaga Eestimaa on ilus, Eestis on sõbrad, ilus talv ja lumised puud. Eestis pole sõda, lasteaias on tore, hea toit ja õpetajad head. Mulle meeldivad Eesti lipu värvid, väga ilus valge lumi. Mulle meeldivad Eestimaa ilusad järved, kirjud lehed sügisel puul. Mulle meeldivad neli aastaaega ja pajuurvad kevadkuul. Mulle meeldib Eestimaa ilus, puhas loodus, palju puid ja palju lilli. Kallis Eesti, kallis lasteaed, kallis meri ja päike ja puud. Põlva Lepatriinu pere poolt ilusat Eesti Vabariigi 100. aastapäeva!