100 suurperet pildis

Kingitus kauni fotoraamatu näol suurte perede perepiltidest Eesti Rahva Muuseumile.

Seoses Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga soovime pakkuda Eesti suurperedele võimalust jäädvustada oma perest meeldejääv pildikogumik. Samuti soovime anda fotograafidele ja teistele kaasalööjatele jätta käejälg EV100 raames. Jäädvustatud piltidest saavad pered omale ilusa kingituse ja neist valmib Eesti Rahva Muuseumile kingitav album/kogumik „100 Eesti suurpere album“. Albumist saab museaal ning sellest koostatakse ka digiversioon.  Eesmärk on väikese Eesti lasterikkuse väärtustamine läbi kaunite piltide, albumi ja teenusepakkujate kaasamise.

Albumi jäädvustamisel kasutatakse erinevaid tehnilisi võtteid: fotosid väljatrükina kui ka digitaalsel kujul. Kindlasti peaksid sellel kajastuma kõik pereliikmed, nende nimed ja vanused ning piirkond, kus elatakse ja millisesse ühingusse kuulutakse, pere lühikirjeldus ja peamised huvid.

Pildistamine toimub vabalt valitud kontekstis.  Oluliseks tingimuseks on asjaolu, et foto peab kajastama kogu peret.  Valminud fotodest valitakse koos iga perega välja kolm pilti, fotodest valmib album, mis ilmub nii paberkujul/lõuendil kui ka digitaalselt.  Iga fotoseeria juurde lisatakse lühike tutvustav tekst perest. Kokku leiavad kajastamist 100 erineva suurpere pildid.

2018 Mai -november: Fotograafide, juuksurite, meigikunstnike, moeloojate ja muude vajalike teenusepakkujate leidmine erinevatest piirkondadest. 2018 juuni - november: Fotode ja kirjelduste kogumine. Fotod peredest nii digitaalsel kujul, kui ka paberkujul 2018 november - detsember : Albumi kokku panemine, peredele ja muuseumile kinkimine. Valmib album nii digitaalsel kui ka paberkujul.

Aidata saavad fotograafid, meigikunstnikud, juuksurid ja muud teenusepakkujad (trükikojad jne). Aga miks mitte ka rõivatootjad, stilistid, moeloojad jne. Oodatud on ka rahaline toetus.

Algataja

Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liit

Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu liikmed on need tublid inimesed, kelle peres kasvab neli või enam last.