100 tähtsat asja: laste ja noorte muuseumidefestival “Avatud mänguväljad”

Festivali raames tutvustavad muuseumid üle Eesti oma kogude 100 tähtsamat eset, ideed või väärtust Eesti Vabariigi juubeliaasta valguses.

Kogupereüritus
EST RUS

Sügisesel koolivaheajal, 13.–28.10.2018, on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”. Festivali viiakse läbi juba neljandat korda. Festivali selleaastase teema „100 tähtsat asja“ raames tutvustavad muuseumid ja raamatukogud lastele ja noortele oma kogude olulisemaid esemeid, ideid ja väärtusi. Festivali raames valmistavad 20 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti spetsiaalselt festivali jaoks loodud mängulehed, mis aitavad näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Festivali paralleelprogrammi raames on võimalik osaleda töötubades ja teemapäevadel.

Osalevad muuseumid: Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Linnamuuseum/Fotomuuseum, Peeter I Majamuuseum, Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Muuseum, Kondase keskus, Liivi Muuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu mänguasjamuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Mikkeli Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Maanteemuuseum

Festivali „Avatud mänguväljad“ korraldab MTÜ Elamusõppe labor.

Lisainfo: www.avatudfestival.ee

Korraldaja

Elamusõppe labor