100 toonekurge linnakeskkonda

Soovime EV100 puhul kinkida oma kogukonnale 100 laste poolt valmistatud toonekurge. Toonekured sümboliseerivad laste sündivust, kodusoojust, pesapunumist ja muudavad linnakeskkonda atraktiivsemaks.

Võhma linn Viljandimaal otsib uut sümbolit ja selleks on kujunemas toonekurg. Soovime oma linna sissesõidu ja linnasüdame teha atraktiivsemaks. Linna keskel on suur bussijaam, mis jääb linna tulijale kohe silma. Bussijaama seinale joonistatakse suur toonekurg ja sõnum ''ikka Võhma tagasi''. See sümboliseerib koju tagasijõudmist, ootust, laste sündivust, kodukoha tunnet jne. Linna haljasaladele valmistatakse kooli-ja laste kaasabil 100 vineerist toonekurge. Lisaks on jätkuideena võimalik teha ka toonekure pesasid haljasaladele. Need saavad olema maapeal kujunduselementidena.

Meie jaoks on oma kodulinn väga oluline ja loodame, et värskendatud linnapilt tekitab linnaelanikes turvatunnet ja kutsub siia elama uusi noori peresid. Usume, et EV100 puhul saavad lapsed-noored, kool ja omavalitsus ühiselt oma kodukohta kujundada.

Juuni 2017 kuni august 2018

Materjali soetus: värvid, pintslid, vineer jne.

Algataja

Võhma Linnavalitsus