100km Eesti looduses

Matka ja EV100 tähistamise omavaheline seos seisneb selles, et distants 100km sai valitud Eesti sünnipäeva puhul. Valminud videos on näha kaunist Eesti loodust, mida soovime teistega jagada.

Valmis!
Valmis!

 Oleme Tartu Tamme Gümnaasiumi üheteistkümnenda kultuurisuuna klassi õpilased Annika Nõmmik ja Ronja Juurma ning kõndisime oma kooli praktilise töö raames 100km ümber Võrtsjärve. 

Meie matka idee sai alguse juba 2017.aasta kevadel, kui tuli valida oma teema praktiliseks tööks.  Tahtsime teha midagi omanäolist ja langesimegi matka ideele. Distantsi ja läbitava raja valik olid kõige raskemad. Alguses tahtsime kõndida Tartust Paidesse ehk 100km Eesti südamesse, aga kuna proovimatkal kogetud maantee äärne kõndimine andis omaette kogemuse, otsustasime raja valida kuhugi rohkem looduskeskonda. Nii saigi meie marsruudiks ring ümber Võrtsjärve.   
 Edasi tuli pakkida kaasa varustus ja seljakotid seljas asuda teele. Meid matkalisi kokku oli viis: Annika Nõmmik, Ronja Juurma, Liisu- Johanna Olgo, Glen- Gregory Lille ja Silver Laius. Matk kestis kolm päeva. Matka alustasime Trepimäel 22.06. Ja lõpetasime Rannus 24.06.

 Oma 100km jalgsimatka ümber Võrtsjärve soovime Eestile kinkida, kuna kõndisime selle Eesti sünnipäeva auks. Nüüd läbi valminud video soovime näidata kauneid loodusvaateid, mis meile avanesid, vahvaid seiku meist endist ja mis kõige tähtsam inspireerida teisi ja jagada oma seiklust eesti rahvaga. Samuti tõestada, et tahtejõuga on võimalik jõuda kaugele. 

Algataja

Ronja Juurma