105 km puhast loodust, Pirita jõgi puhtaks

Pirita jõgi kogu oma pikkuses räämas ja korrastamata. Kingime Eestile 105 km puhast loodust. Korrastame ajaloolised vaated jõele ning taasavame jõeäärse ürgse ja looduskauni ala.

Valmis!
Valmis!

Vikipeedia andmetel: Pirita jõgi on 105 kilomeetri pikkune jõgi, mis algab umbes 20 km Paidest loode pool Pususoos, läbib mitmed omavalitsused ja suubub Tallinnas Pirital Tallinna lahte.

Vasakpoolsed lisajõed Kuivajõgi ja Tuhala jõgi voolavad kohati salajõgedena maa all. Vaskjala paisu juurest algava Vaskjala–Ülemiste kanali kaudu voolab osa jõe vett Ülemiste järve ning kuulub Tallinna joogiveega varustamiseks.

Alamjooksul on jõe org kaitstud Pirita jõeoru maastikukaitseala koosseisus. Teisi kaitsealasid jõe kallastel: Ravila mõisa park, Kämbla looduskaitseala, Kose-Uuemõisa mõisa park, Laukesoo looduskaitseala. Jõel on ka kaitsealuste liikide hink ja võldas leiukohti.

Täna, aastal 2015 on Pirita jõgi kogu oma pikkuses räämas ja korrastamata. Kingime Eestile sünnipäevaks 105 km puhast loodust. Korrastame igaüks enda kodukohas ajaloolised vaated Pirita jõele ning taasavame külastajatele Pirita jõeäärse ürgse ja looduskauni ala.

Teostuse ajagraafik alates juuni 2015

Korrastame igaüks enda kodukohas ajaloolised vaated Pirita jõele ning taasavame külastajatele Pirita jõeäärse ürgse ja looduskauni ala. Kingime Eestile sünnipäevaks 105 km puhast loodust.

Algataja

Ravila Mõis OÜ

Ravila Mõis OÜ asutati 24.07.2013. Ravila Mõis OÜ peamisteks tegevusaladeks on pakkuda vabaaja veetmise, erinevate ürituste korraldamise ning majutuse-, toitlustuseteenust ja edaspidi pansionaaditeenust Harjumaal, Kose vallas, Ravila alevikus asuvas ürgse Pirita jõe ääres looduskaunis muinsus- ja looduskaitse aluses pargis. OÜ Ravila Mõis tegevuste laiemaks eesmärgiks on renoveerida ja korrastada ajaloolise mõisa hooned (esmamainitud 1469. aastal), trepid, park, ajaloolised vaated Pirita jõele ning taasavada külastajatele mõisapargiga piirnev Pirita jõe äärne looduskaunis ala. Info: www.ravilamois.ee