115 õppefilmi perearsti väikekirurgiliselt protseduuridest

Õppetöö eesmärgil on valminud üle 100 õppefilmi perearsti protseduuridest. See langeb kokku meie riigi suure tähtpäevaga. See on kingitus meie perearstidele ja patsientidele.

Valmis!
Valmis!

KINGITUS EESTILE 100. AASTAPÄEVAKS - 115 ÕPPEFILMI PEREARSTI VÄIKEKIRURGILISTEST PROTSEDUURIDEST

Igal sündmusel või tegevusel on oma lugu ja taust, mis loomuliku arenguna kulgedes ühel hetkel saavad küpseks. 2010 a ilmus siinkirjutaja koostatuna raamat “Väikekirurgia ja traumatoloogia perearstile”, valdavalt 10 aasta töökogemusest maapiirkonna perearstina. Raamatu ilmumisele järgnevatel aastatel on toimunud head videopilti võimaldavate kaamerate areng, veelgi tähtsam- on arenenud ka keskkonnad videoklippide talletuseks ja vahetuseks- Youtube, Facebook, e kirja listid, veebiväljaanded, portaalid jt. Kõige tähtsam - toimunud on netiühendusega nutiseadmete kiire areng. Poisi ja tudengipõlve foto- ja amatöörfilmihobist on välja kasvanud videograafia, suuresti iseõppides, saades ka vastavat koolitust Balti Filmi ja Meedia Koolis ning suheldes kinomeestest sõpradega. Pedagoogide pojana, olles läbi viinud arvukalt koolitusi ja õppepäevi väikekirurgiast olen veendunud tuntud reegli paikapidamises- hea pilt on väärt enam kui 1000 sõna. Seda võiks edasi arendada järgnevalt- hea, reaalajas jäädvustatud, ilustamata videoklipp koos helitaustaga on väärt enam kui 1000 pilti.
Olen kogunud youtubi 115 õppefilmi protseduuridest, mis on võimalik edukalt teostada kodulähedases tervisekeskuses, säästes haiget ootamistest ja rännakutest. Kahjuks on nii, et neid üsna lihtsaid protseduure tehakse hoopis EMO-s ja eriarstide poolt. Kannatab tõeliselt eriarsti vajav patsient.
Youtube-i laetud ja süstematiseeritud linkidekogu koos sissejuhatusega avaneb siit: https://www.dropbox.com/s/n4fnu70y90d7atc/KINGITUS%20EESTILE%20100.%20AA...

2010 a ilmus raamat "Väikekirurgia ja traumatoloogia perearstile" 2011-2018 115 õppefilmi valmistamine tegelikest meditsiinilistest protseduuridest, nende publitseerimine Youtube-s, märksõna "väikekirurgia" all. Üleskutse perearstidele, patsientidele ja kitsama eriala arstidele teostama lihtsamaid ja sagedasemaid protseduure koduleähedases perearstikeskuses. Võidab patsient, võidab kitsama eriala spetsialist, kellele jääb rohkem aega tegeleda tõeliselt erialase haigega. Vähenevad järjekorrad meditsiinis, võidame kõik !

Arsti suurim rõõm on terve patsient. Kõik arstid ootavad vastuvõtule patsiente, kellega vestleksime erinevate haiguste ja vigastuste ennetusest, mitte ei tegeleks tagajärgedega.

Algataja

Madis Veskimägi

Töötan arstina Tõstamaa Tervisekeskuses ja Pärnu Haigla EMO-s. Südamelähedane on arstideaduse isa, Hipocratese mõttetera- omnium artium medicina nobilissima est. Ehk kõikidest kunstidest on ülim arstikunst. Leian, et kõik ei mahu marjamaale, siis tuleb minna karjamaale ja teha sellest oma marjamaa. Ja veel- on asju, mis meist ei sõltu ja jälle asjad, mis sõltuvad. Kuid on veel üks osa- asjad, mis sõltuvad meist hea tahtmise korral.