The 2018 AABS Conference at Stanford University: The 100th Anniversary of Baltic Independence

Stanfordi Ülikoolis toimuva suuremahulise Balti õpingute konverentsiga tähistatakse Eesti, Läti ja Leedu vabariikide 100. aastapäeva ning juhitakse tähelepanu Balti õpingute olulisusele.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
ENG

The 2018 AABS Conference at Stanford University: The 100th Anniversary of Baltic Independence näol on tegemist suuremahulise konverentsiga, millega tähistatakse Eesti, Läti ja Leedu vabariikide 100. aastapäeva ning AABSi (The Association for the Advancement of Baltic Studies) 50. aastapäeva. Konverentsi eesmärk on luua ja tugevdada teaduskontakte Balti ja Stanfordi/USA teadlaste ja tudengite vahel ning rõhutada Balti õpingute olulisust rahvusvahelise teaduse jaoks. Konverents toimub Stanfordi Ülikoolis 1.-3. juunil 2018. Konverentsi võõrustaja on Stanfordi Ülikooli Raamatukogu Balti õpingute programm ning selle peakorraldaja on Stanfordi Ülikooli Raamatukogu Balti õpingute kuraator Liisi Esse. Konverentsi programm koosneb neljast keynote-ettekandest, ligikaudu 50 akadeemilisest paneelist, ümarlauast ja töötoast ning erinevatest kultuuriüritustest (näitused, filmide ekraniseeringud, õhtused vastuvõtuüritused, muusikalised ettekanded jne). Konverentsi akadeemiline programm jaguneb 16 divisjoni vahel, ulatudes ajaloo ja mälu teemadest e-riigi, majanduse ja digitaalhumanitaariani. Konverentsile oodatakse enam kui 200 esinejat (teadlast, tudengit) üle kogu maailma ning lisaks mitusadat pealtkuulajat Stanfordi tudengite-õppejõudude ja USA Balti kogukonna seast. Konverentsi programmi ja korralduse kohta leiab lisainfot selle kodulehelt: http://aabs2018.stanford.edu/

Korraldaja

Stanfordi Ülikooli Raamatukogu

Stanfordi Ülikooli Raamatukogu Balti õpingute programm sai alguse 2013. aastal, kui raamatukogu lõi Kistler-Ritso Sihtasutuselt saadud annetuse najal Balti õpingute kuraatori ametikoha. Raamatukogu koondab endas hetkeseisuga u 30 000 Balti raamatut, ajakirja ja arhiivikogu. Lisaks Balti kogude aktiivsele arendamisele ja tutvustamisele keskendub Balti õpingute programm mitmesuguste Balti ürituste (konverentside, seminaride, loengute, filmiõhtute) ja koostööprojektide organiseerimisele. Raamatukogu Balti kuraatorina töötab alates 2013. aastast Liisi Esse.