45. SAAREMAA KOLME PÄEVA JOOKS

Jooksuvõistlus sai loodud 1974. aastal Eestimaa 30. vabastamisaasta tähistamiseks.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

“Soovin ka kunagi maratoni joosta!” kuulevad paljud jooksusõbrad oma tuttavatelt, kes samuti jooksmise enda jaoks avastanud.  Kes aga tervet maratoni veel korraga ei jaksa ette võtta, siis võib proovida seda teha esialgu kolme päevaga.

19.-21. oktoobril toimub 45. Saaremaa kolme päeva jooks, kus Kuressaare ja Sõrve teedel läbitakse kolme päevaga kokku täispikk maraton – 42,195 km. Reedel on kavas 10 km Kuressaares, laupäeval 16,195 km Sõrve säärel ja pühapäeval 16 km taas Kuressaares, kuid teisel rajal.  Kõik võistlejad osalevad individuaalses arvestuses, kuid väga populaarne on ka võistkondlik arvestus, kus võistkonda kuulub 3 jooksjat. Kuni 18-aastastele noortele toimub vastavalt  2 km, 3,24 km ja 3,2km.

Saaremaa jaoks on tegu vanima jooksuvõistlusega ning suurima osalejaarvuga võistlusega, mis aitab tuua melu saarele ka oktoobri teises pooles, kui suvine hooaeg on juba vaibunud.

Kolme võistluspäeva võtavad paljud jooksusõbrad kui hooajalõpu spordilaagrit. Esimesed emotsioonid tekivad juba Virtsu sadamas, kui jooksjad kohtuvad praamidel ja Kuressaares tulevad vastu tuttavad jooksusõbrad. Teise ja kolmanda päeva stardis näeb juba eelmisest päevast tuttavaid jooksjaid ja tekivad uued sõbrad. Peale võistluspäevi saadakse kokku, süüakse, tantsitakse ja muljetatakse päevasest võistlusest. Kes soovib, saab külastada kohapeal massööre või minna lõõgastuma spaade ujulatesse.

Oodatud on osalema kõik, kellele meeldib joosta! Kui aastaid tagasi oli väike pelgus, et äkki osalevad ainult tippjooksjad, siis viimaste aastate osalejate kasvutrend on õnneks selle müüdi murdnud ja osalema on oodatud kõik jooksusõbrad!

Korraldaja

Saaremaa Kolme Päeva Jooks MTÜ

Saaremaa Kolme Päeva Jooks MTÜ korraldab jooksuvõistlusi Saaremaal. Suurim on oktoobris toimuv 45. Saaremaa kolme päeva jooks.

Märksõnad: