60 aastaga ligi 6000 koolitatud raamatupidajat

Raamatupidaja eriala väärtustamine, riigile vajalike spetsialistide koolitamine ning õppeasutuse traditsioonide hoidmine ja edasi kandmine

Valmis!
Valmis!

2017. aastal tähistas Lääne-Viru Rakenduskõrgkool mitut juubelit: möödus 90 aastat koolitustegevuse alustamisest ja 60 aastat raamatupidamise õpetamisest Mõdrikul, 25 aastat sotsiaaltöö õpetamisest Lääne-Virumaal ja 10 aastat rakenduskõrgkoolina.
Sel puhul valmis kogumik 60 aastat raamatupidamisõpet Mõdrikul, mis on ilus ja väärikas kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.
Kogumik annab lühiülevaate kooli ajaloost, sisaldades õpetajate ja töötajate ning vilistlaste mälestusi. Saame teada, kuidas õpetati raamatupidamist aastaid tagasi ning millised väljakutseid pakub raamatupidamise (majandusarvestuse) õpetamine täna. Aastate jooksul on muutunud kooli nimi, institutsionaalne staatus ja alluvus, õpetatavad erialad, õppekavade nimetused, kooli taristu, õppejõud ja loomulikult ka vilistlased.
60 aasta jooksul raamatupidamise eriala on lõpetanud 5790 raamatupidajat ja tõenäoliselt pole maakonda või linna või ettevõtet/asutust, kus poleks töötanud või töötab täna Mõdrikul hariduse saanud raamatupidaja.

Algataja

Lääne-Viru Rakenduskõrgkool

Märksõnad