Aeg esitada kandidaate: kes on Aasta kodanik 2018? Avaldatud: 09.10.2018

Kultuuriministeerium ootab kandidaate Aasta kodanik 2018 aunimetusele. Konkursi kuulutas välja kultuuriminister Indrek Saar ning konkursi moto on "Ühine riik liidab". Moto lähtub Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ning Euroopa kultuuripärandiaastast.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eesti juubeliaastal kohane esile tõsta inimesi, kelle mõtte ja tegude toel elame avatud, sõbralikus ja tulevikku vaatavas riigis.

"Riigis, kus on kõigile loodud võimalused eneseteostuseks ja ühiskonnaelus osalemiseks. Iga inimene on eriline, meid liidavad ühised väärtused. Eri mõtteviiside kohtumine, millest tugevneb ühise riigi tunne, ongi tänavuse aasta kodaniku otsimise võti," rõhutas kultuuriminister.

Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on aasta jooksul üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele.

Kandidaate aunimetusele võivad esitada kõik soovijad. Esitatud taotluses tuleb juhinduda statuudis toodud põhimõtetest, sealhulgas põhjendada kandidaadi sobivust ja seost aasta motoga. Aasta kodaniku aunimetuse saaja kuulutab kultuuriminister välja 28. novembril Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimuval tunnustussündmusel.

Samas annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Aasta kodaniku kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 3. november. Kandidaate saab esitada Kultuuriministeeriumi veebilehe kaudu SIIN. Aasta kodaniku aunimetuse statuut on kättesaadav SIIN.

Kõik uudised