„Aga mina lähen filmifestivalile“

„Aga Mina“ on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Juba 18 aastat järjest on PÖFFi suurim alafestival Just Film käivitanud novembris oma kinoprojektorid. Tänavune festival on aga mitmes mõttes märgiline. Kõige silmnähtavam muudatus on see, et Just Film on tänavu sama pikk kui PÖFFi põhiprogramm ehk koguni 17 päeva. See tähendab vaatajate jaoks võimalust käia senisest rohkem kinos ja vaadata Just Filmi rikkalikku filmiprogrammi. Ja programm on tänavu tõesti rikkalik: umbes 55 filmi, 40 riiki ja üle 150 seanssi pakuvad vaatamisrõõmu kõigile, kõige väiksematest kõige suuremate fännideni. 

Programmidest on kõik vanad tuttavad alles: noortefilmide programm, lastefilmide programm, kaheksandat aastat toimuv lapse õiguste programm, DOC@Just ning teadusfilmide eriprogramm „Teadus360“. Eraldi oleme sel aastal välja toonud kaks olulist võistlusprogrammi: rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm ja rahvusvaheline lastefilmide võistlusprogramm.

Just Film on löönud teist aastat järjest kampa teavituskampaaniaga „Aga mina?”, et juhtida tähelepanu laste ja noorte heaolule, aga ka valupunktidele, mis hädasti parandamist vajavad. Just Filmi programmist just selle suunitlusega filme leiabki. Hoolimine ja teistega arvestamine aitab lastel ja noortel üheskoos seljatada paljud probleemid, olgu need nii valusaid kui tahes. Ennast pole vaja välja elada tänavatel või teiste peal, kino on võrratu koht, kus kellelegi haiget tegemata pinged maha võtta.

Tänavuse programmi märksõnad on emotsionaalsus ja suured teemad. Rändame kooli- ja koduradadel, aga ka vee peal ja vee all, avakosmoses ning muinasjutumaadel. Kohtume põnevate tegelastega, kel kõigil on üks lihtne sõnum: igast murest ja raskusest tuleb lõpuks välja rõõm ja heaolu. Aga see pole veel kõik – Just Film loodab rõõmu pakkuda ka teisiti. Nimelt on Justi maskott, meie Hundu, võtnud endale kuju ning sellest vahvast sellist on valminud tore mänguasi, mida on võimalik leida PÖFFi infopunktidest. 

Korraldaja

Aga Mina