Aidu karjääri kadunud külad

RMK matkatee võrgustikul toimuva suure ühismatkamise raames leiavad ajalooliselt olulistes paikades aset Eesti lugu tutvustavad sündmused.

Kogupereüritus
EST

1960. aastal otsustati rajada Aidu põlevkivikarjäär. See tähendas paljude inimeste jaoks oma kodude maha jätmist. Üle kümne aasta pikkuse perioodi vältel toimus majapidamiste hindamine ja uue elukoha otsingud. Kes korterisse kolida ei tahtnud – ja enamik ei tahtnud –, neile maksti raha välja, et nad saaksid uut maja ehitama hakata.

Aidu karjääri loomise tagajärjel hävisid Aidu-Liiva, Aidu-Nõmme ja Aidu külad. Kadunud külade ja nende elanike lugusid vahendavad matkateelistele ja teistele huvilistele lõkketule ümber näitlejad Guido Kangur ja Tõnu Raadik, kes hoolitseb ka muusikalise meeleolu eest.

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 20.00 ja on tasuta!

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.