Aitame arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi üle-eestiliste annetustega!

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval võtab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond fookusesse arendus- ja taastusravi kättesaadavuse, et üle Eesti parandada raskelt haigete laste elukvaliteeti.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Teraapiate eesmärk on erinevate haiguse tõttu häirunud funktsioonide parandamine, arengu toetamine ning lähtuvalt lapse erivajadusest igapäevatoimingutes toimetuleku parandamine. Arendavaid teraapiaid vajavate laste profiil on äärmiselt erinev – käitumishäirest sügava liikumispuudeni. Tihtilugu vajavad liitpuudega lapsed mitut erinevat teraapiat.

Riiklikud vahendid ei ole aga piisavad, et tagada kõikidele raskelt haigetele lastele järjepidevalt vajalikke arendavaid teraapiaid. Lisaks on erinevate terapeutide teenuseid keeruline saada lastel, kes elavad maapiirkonnas. Seega aitab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond raskelt haigeid lapsi kasvatavatel peredel tasuda lapse muusika- ja ratsutamisteraapia eest ning võimaldab nende ja lisaks ka füsio- ja tegevusterapeudi teenuse kättesaadavust kodutingimustest, kattes teenuse lisamahu, mida riiklikest vahenditest ei kompenseerita.

Et tõstatada temaatika avalikkuses, koguda annetusi ning jõuda rohkemate abivajajateni korraldab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aastal TÜK Lastefond üle-eestilist kampaaniat Üleannetus, mille raames on kõikidel headel inimestel ja kollektiividel võimalik spetsiaalses veebikeskkonnas anda oma panus Eesti kaardi täitmisse annetustega. Selleks tuleb minna kampaaniaveebi aadressil www.üleannetus.ee, valida Eesti kaardil meelepärane koht, kuhu oma annetus paigutada, märkida sobiv annetussumma ning soovi korral lisada annetusele oma nimi ja soov haigetele lastele.

Kampaania tipneb 10. märtsil üle-eestiliste heategevusüritustega kõigi 15 Eesti maakonna suurimates kaubakeskustes. Üleannetuse perepäevadel pakutakse osalejatele võimalust erinevatel viisidel meelt lahutada, meeleolukalt annetada ning tuntud artistide kontserte nautida.

Kõik, kes soovivad arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi toetada, on oodatud andma oma panust veebilehel www.üleannetus.ee. Sealt leiab ka lisainfot Üleannetuse perepäevade kohta.

Kampaania tipneb 10. märtsil toimuvate üle-eestiliste heategevusüritustega kõigi 15 Eesti maakonna suurimates kaubakeskustes. Üleannetuse perepäevadel pakutakse osalejatele võimalust erinevatel viisidel meelt lahutada, meeleolukalt annetada ning tuntud artistide kontserte nautida.

Igal üritusel on kohal näomaalijad, mõõtu saab võtta paberlennukite täpsuslennutamises ning soetada õnneloosipileteid. Perega veedetud toreda päeva jäädvustavad igas maakonnas fotograafid.

Üritus on kõigile osalejatele TASUTA.  

Harjumaa

TALLINNA ÜLEMISTE KESKUS KELL 12:00 - 15:30
Esinevad Kristjan Kasearu, Elephants From Neptune, Trevor, Improteater Ruutu10, Foorumteater EluKunst, Henri Rosumovski stand-up comedy ja Piruett võimlejad.
Kohal ka õnneloos, mullimeistrid, näomaalijad ja vesitätoveeringute tegijad. 
Lisaks veel koeratüdruk Lotte ja siga Helmut Lottemaalt!
Päeva juhib Hannes Hermaküla.

Tartumaa

LÕUNAKESKUS KELL 11:00 - 14:00
Esinevad La La Ladies ning RN Stuudio tantsijad.
Kohal ka AHHAA Teadusteater, Jääaja Keskus, õhupallimeistrid, näomaalijad, õnneloos ja kassipoeg Bruno, kärbes Jaak jatavarebane Giovanni Lottemaalt! Lapsi lõbustab ka Lastefondi Mõmmik!
Päeva juhib Karl Alari Varma (Comedy Estonia).

Hiiumaa

KÄRDLA SELVER KELL 11:00 - 14:00
Esinevad Meisterjaan, Ragne Rüütelmaa ja Mariliis Tiiter. 
Kohal ka Hiiumaa Mudeliklubi, näomaalijad ja õnneloos.
Päeva juhib Sädeke.

 

Saaremaa

KURESSAARE AURIGA KAUBANDUSKESKUS KELL 11:00 - 14:00
Esinevad Kristel Aaslaid, Anette Nurja ja Laulustuudio FA-Diees, SÜG kabaree, Kellade ansambel Laimjalast ja Maret Mägi tantsulapsed. Kohal ka näomaalija, õnneloos, Dr Ave, Tark Konn, Mihkel ja jänes Adalbert Lottemaalt!
Päeva juhib Meelis Juhandi. 

Põlvamaa

PÕLVA KAUBAMAJA, EDU KESKUS ja TÜ SELVEHALLI KONSUM KELL 10:00 - 13:00
Esinevad ansambel Sinu Naine, ansambel Seelikukütid ja Ülar Kõrge. Kohal ka tantsutrupp Õietolm, õhupallimeistrid, õnneloos, näomaalija ja mustkunstnik!
Päeva juhivad Lahedad Mutid Lahedalt, Margo Mitt ja Anne Ots.

Võrumaa

KAGUKESKUS KELL 11:00 - 14:00

Esinevad Raina & Andreas ja Tauri Anni. Kohal ka Just Tantsustuudiotantsulapsed, näomaalijad, soengumeistrid PopSalon'ist, Jänkupreili suhkruvatt, õnneloos, Maanteeameti liiklusmängud ja Päästeameti ohutusmängud.
Päeva juhivad Kristi Vals ja Kauri Kaljuste.
Lapsi lõbustab ka Lastefondi Mõmmik ja 3 põrsakest!

Ida-Virumaa

ASTRI KESKUS KELL 12:00 - 15:00
Esinevad Natalja Troshina ja M.O.R.A. Kohal ka Masha ja Karu, näomaalija ja õnneloos!
Päeva juhib Andrei Titov.

Lääne-Virumaa

PÕHJAKESKUS KELL 11:00 - 14:00
Esinevad ansambel JÄÄÄÄR, Vaiko Eplik ja Emili & Alex. Kohal ka Rakvere JJ-Street Tantsukool, näomaalijad ja õnneloos! 
Päeva juhib Rakvere Teatri näitleja Margus Grosnõi.

Raplamaa

RAPPELI KESKUS KELL 11:00 - 14:00
Esinevad Artjom Savitski ja Eleryn. Kohal ka vahvad muinasjututegelased, näomaalija ja õnneloos!
Päeva juhib Robert Rebel.

Järvamaa

MAKSIMARKET KELL 10:00 - 13:00
Esinevad Jaan Tätte ja Paide Gümnaasiumi laululapsed. Kohal ka Paide JJ-Street tantsijad, näomaalija ja meigikunstnik ning õnneloos!
Päeva juhib Sulo Särkinen.

Läänemaa

RANNAROOTSI KESKUS KELL 11:00 - 14:00
Esinevad ansambel The Swingin' Sisters ja Plokkflöödiansambel El Grillo. Kohal ka Tauno Kangro käeline teraapia, Cho-co-Latte, näomaalija, õhupallimeister ja õnneloos!
Päeva juhib Venno Loosaar.

Pärnumaa

KAUBAMAJAKAS KELL 11:00 - 14:00
Esineb ansambel Muster. Kohal ka DJ, Janne Ristimetsa tantsustuudio lastejooga, Black and Brownie, soengumeistrid, näomaalija ja õnneloos!
Päeva juhib Raul Vester.

Viljandimaa

CENTRUM KELL 11:00 - 14:00
Esinevad ansambel Svjata Vatra ja Viljandi Huvikooli laululapsed. Kohal on ka S-Stuudio tantsijad, Pipi, näomaalijad ja õnneloos! 
Päeva juhib Tanel Ingi.

Jõgevamaa

PAE KESKUS KELL 11:00 - 14:00
Esinevad Ivo Linna ja Antti Kammiste. Kohal ka Jõgeva Tantsukool Cestants, Kloun Ummi, õhupallimeister, näomaalijad ja õnneloos!
Päeva juhib Gaute Kivistik.

Valgamaa

RIMI KELL 10:00 - 13:00
Esinevad Kaire Rapur ja Beryt Paidra. Kohal ka näomaalija ja õnneloos!
Päeva juhib Raiko Allik.

Korraldaja

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.