Ajalooline lühifilm Sinimägede lahingutest

Oma videos räägime Eestist aastal 1944. Veel täpsemalt kajastame Sinimägede lahinguid ja eesti sõdureid, kes sõdisid Sinimägedes Vaba Eesti eest.

Valmis!
Valmis!

Lisan siia väikese lõigu uurimistööst, siin on lühidalt kirjas Meie ideest. 

Juba põhikooli ajalootundidest on õpetatud, et Eesti osales teises maailmasõjas. Eestlasi on hukkunud nii saksa kui ka vene poolel. 1944. aastal peeti maha kõige verisemad ja ohvriterohkemad lahingud Eesti pinnal. Kui palju inimesi üldse teab midagi Eesti pinnal peetud lahingutest? Kui paljud neist on kuulnud üldse midagi Sinimägede lahingust?

Autorite uurimistöö teemaks on “Ajalooline lühifilm Sinimägede lahingutest”. Autorid otsustasid teha seda tööd kahekesi, sest üksi oleks see liiga mahukas. Nad leidsid, et kui nad kaks ühendavad oma kired, Allan Vooli foto- ja videograafia huvi ja Tanel-Kert Visnapuu ajaloohuvi, saavad koos valmis teha ühe väga tabava ja asjakohase lühifilmi. Autorid valisid selle teema just seepärast, et rääkida teistele Sinimägede lahingust, selle tähtsusest ja olemusest. See on ühtlasi ka autorite eesmärgiks. Hiljem võib autorite tööd kasutada ka õppematerjalina haridus- ja teadusasutustes.

Autorid teevad koostööd Rahvusarhiiviga ja paljude erinevate isikutega. Alguses töötasid nad läbi informatsiooni, seejärel käisid filmimas lahingupaika ja hiljem monteerisid selle ühtseks tervikuks. Internetis ja meedias on juba olemas teoseid selle teema kohta, kuid need on liiga pikad ja informatiivsed. Autorite eesmärgiks oli valmistada lühike, kuid piisavalt informatiivne ajaloovideo, mida saaks ka kasutada õppematerjalina.

Kuna meie töö tuleb eestlastest ja Eestist, siis otsustasime, et oleks asjakohane ja ilus kinkida meie valminud töö Eestile.

 

Kahe Jõhvi Gümnaasiumi õpilase (Tanel-Kert Visnapuu ja Allan Vool) praktilise tööna valmis lühifilm Sinimägede lahingutest. Filmi tegemine võttis aega kokku ca 6 kuud. Antud lühifilmi saab kasutada õppematerjalina õppe- ja teadusasutustes

Juba põhikooli ajalootundidest on õpetatud, et Eesti osales teises maailmasõjas. Eestlasi on hukkunud nii saksa kui ka vene poolel. 1944. aastal peeti maha kõige verisemad ja ohvriterohkemad lahingud Eesti pinnal. Kui palju inimesi üldse teab midagi Eesti pinnal peetud lahingutest? Kui paljud on kuulnud üldse midagi Sinimägede lahingust?

Algataja

Tanel-Kert Visnapuu