Ajalooline rongkäik, piknik ja rahvapidu „100 aastat Türil“

Ajalooline rongkäik, mis kajastab Türi lugu läbi 100 aasta – paberivabrikust tänapäevani. Lavastatud ajastustele vastavalt, osalevad vallakodanikud, tehnika, asutused ning ettevõtted.

Valmis!
Valmis!

9. juunil 2018 kell 16 algav ajalooline rongkäik on üles ehitatud kajastamaks Türi lugu läbi 100 aasta – paberivabrikust tänapäevani. Rongkäik on lavastatud ajastule vastavalt, rongkäigus osalevad näitlejad, kes kehastuvad läbi Türi ajaloo olulisteks isikuteks. Rongkäigus on peale isikute palju erineva ajastu tehnikat, endiseid ja praegusi asutusi, kollektiive. Rongkäigu lõpp on tänapäev – praegused asutused, tänapäevane tehnika. Rongkäik liigub läbi Türi linna lauluväljakule. Rongkäigu paremaks jälgimiseks jagavad lendlehepoisid lendlehti, kus on rongkäik aastate kaupa lahti kirjutatud.

Lauluväljakul ootab ees tõeline rahvapidu ja piknik, ei puudu autolavka, päevapiltnik ja pillimehed.

Ootame rongkäigus osalema, vaatama, vaatlema, nautima!

Algataja

Türi vald

Türi vald on kahe ühinemise järgselt endiste Türi linna, Oisu, Kabala, Käru, Türi ja Väätsa valla õigusjärglane, kandes edasi endiste omavalitsuste häid traditsioon ja edendades kohalikku elukeskkonda. Türi vald oma mitmekesiste võimalustega on kaasaegseks ja meeldivaks kodukohaks nii elanikele kui ettevõtetele.