Ajaloolise külatänava taastamine Jänistvere külas

Soovime Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul luua midagi jäädavat, millega saame näidata ka oma tulevastele põlvedele, milline nägi välja pea iga Eestimaa küla aastasadu tagasi.

Taastame küla ajaloolist ilmet ning jätkame meie küla muutmist omanäoliseks. Soovime taastada vanu kombeid, kus kiviaiad olid kruntide piiramiseks. Kingime Eesti Vabariigile taastatud külatänava, puhastades selle ääred suuremast võsast ning taastades-rajades teed piirava kiviaia. Hetkel on vanast kiviaiast enamus lagunenud ja kivid on laiali valgunud, ümbrus võsastunud. Tänaseks on Jänistvere külas PRIA toetuste abil taastatud üle 1,5 kilomeetri kiviaedu. Siiani on rajatud peamiselt põldudele, vaid väike osa küla keskusesse. Käesoleva projektiga taastatakse ning rajatakse 225 meetrit kiviaeda. Suurema osa sellest moodustab külatänava taastamine.

Algataja

MTÜ Jänistvere külad

Taastame küla ajaloolist ilmet ning jätkame meie küla muutmist omanäoliseks. Soovime taastada vanu kombeid, kus kiviaiad olid kruntide piiramiseks. Kingime Eesti Vabariigile taastatud külatänava, puhastades selle ääred suuremast võsast ning taastades-rajades teed piirava kiviaia. Hetkel on vanast kiviaiast enamus lagunenud ja kivid on laiali valgunud, ümbrus võsastunud. Tänaseks on Jänistvere külas PRIA toetuste abil taastatud üle 1,5 kilomeetri kiviaedu. Siiani on rajatud peamiselt põldudele, vaid väike osa küla keskusesse.