Algab kampaania ''Aga mina hoian hambad korras''

''Aga Mina'' on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond.

EST

Kuigi Eesti Haigekassa partnerite juures on kuni 19aastastele lastele ja noortele hambaarsti külastamine tasuta, jõudis selle aasta esimeses pooles arsti juurde vaid 41% kõigist 3-19aastastest lastest. 

Seetõttu alustab Haigekassa tänasest üle-Eestilise suutervise kampaaniaga ning kuna kõige vähem jõuavad hambaarsti juurde noored vanuses 15-19 eluaastat (53-59%) on ennetussõnumid suunatud eelkõige just sellele vanusegrupile.

„Kõige olulisem on suutervise juures ennetustöö ehk lisaks korrapärasele hambaarsti külastusele tuleb janu korral juua vett ja toidukordade vaheline näksimine ära jätta. Kuna hambaarsti külastamine on haigekassa toel tasuta, ei ole täna ühtegi põhjust, miks noor inimene peaks täiskasvanuellu astuma katkiste hammastega,“ ütles haigekassa ravikindlustushüvitiste osakonna, esmatasandi paketi arenduse talituse juht Külli Friedemann.

Infot, millised hambaarstid on Haigekassa lepingupartnerid ehk kelle juures saavad lapsed ja noored hambaid tasuta kontrollida ja vajadusel ravida, leiab Haigekassa kodulehelt www.haigekassa.ee

Äsja täiendatud kodulehel www.suukool.eeon palju kasulikku infot, kuidas oma suutervist hoida. 

Suutervise kampaania „AGA mina“ kestab septembri keskpaigast kuni oktoobri alguseni.

Eesti Haigekassa suutervise kampaania on osa „AGA Mina“ ühiskampaaniast, mis on ühtlasi kingitus EV100 aastapäevaks. „Aga Mina“ on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise kampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele teadlikum, tervem ja turvalisem elukeskkond.Rohkem infot www.agamina.ee.

 

Lisainfo:

Taisi Kõiv
Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse spetsialist
Tervishoiu- ja kommunikatsiooniosakond
620 8377
Taisi.Koiv@haigekassa.ee

 

Korraldaja

Aga Mina