Algab kampaania ''Aga mina hoolin ja märkan''

''Aga Mina'' on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond.

EST

Lasteabitelefoni 116111 teavituskampaania „Aga mina HOOLIN ja märkan“ soovitakse julgustada lapsi ja noori hoolimisest ja märkamisest rääkima, seda väljendama ja tähele panema nii iseenda, lähedaste kui ümbritseva suhtes.

„Hoolimine algab väikestest asjadest ja on tegelikult kergesti teostatav. Väikesed asjad nagu hommikune sõbralik „tere“, heatahtlik tunnustus kaaslasele, südamlik kallistus sõbrale või lihtne küsimus „kuidas läheb?“ aitavad näidata huvi ja hoolivust, üksteisega arvestamist,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti lastekaitse telefoniteenuste juht Mari-Liis Mänd.

Mänd lisas, et igaüks soovib end tunda olulise ja väärtuslikuna, tähtis on seda üksteisega jagada aga ka märgata, kui asjad ei tundu päris hästi olevat, nendest rääkida ja vajadusel abi küsida.

Kampaania raames valmivad temaatilised teavitusklipid, erinevad bännerid sotsiaalmeediasse ja digiekraanidele, mida levitatakse aprilli- ja maikuu jooksul erinevates sotsiaalmeedia kanalites, kinodes, ühistranspordis, kaubanduskeskustes. Laste piltide põhjal valmib rändnäitus, mida näidatakse erinevates Eesti paikades. Sotsiaalkindlustusameti lasteabitelefoni töötajad viivad läbi vestlusringe lastele, kus räägitakse hoolimisest ja märkamisest ning igaühe rollist abivajava kaaslase märkamisel, lisaks tutvustatakse lasteabitelefoni 116111.

Lisainfot leiab kodulehelt www.lasteabi.ee või Facebookist www.facebook.com/lasteabi.

Lasteabitelefoni 116111 sotsiaalkampaania „Aga mina HOOLIN ja märkan" on üks osa EV100 raames läbiviidavast „Aga mina“ eeskujukampaaniate sarjast, mille kaudu Eesti riigiasutused ja eraettevõtted toetavad ja on eeskujuks teadlike ning turvalist elukeskkonda kujundvate valikute tegemisel.

Korraldaja

Aga Mina