Algab kampaania „Aga mina olen vabatahtlik“

„Aga mina“ on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond.

EST

Eesti külaliikumine Kodukant ja vabatahtliku tegevuse võrgustik võtavad osa väärtuskampaaniast „Aga mina…“. Alates tänasest kuni detsembri keskpaigani saab iga päev Vabatahtlike Värava Facebooki lehel ​tutvuda ühe vabatahtlikuga, kes selgitab, miks tema vabatahtlikuna tegutseb. „Mina olen vabatahtlik, sest nii saan superkangelasena võidelda paremate ravivõimaluste eest haigetele lastele ning muuta ebaõiglast maailma natuke helgemaks paigaks,“ räägib oma loos Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik värbamis- ja koolitusjuht Mari Aia.

„Tahame kõikidele Eesti inimestele näidata vabatahtliku tegevuse mitmekesisust. Tublisid vabatahtlikke on nii noorte kui ka vanade, meeste kui ka naiste seas. Vabatahtlikud tegutsevad kõikjal Eestis väga erinevates eluvaldkondades. Loodame kampaaniaga inspireerida inimesi meie ümber samuti vabatahtlikena panustama,“ selgitas Kodukandi vabatahtliku tegevuse valdkonna juht Eha Paas.

Paas rõhutas, et oluline on märgata kohti, kus vabatahtliku abi vajatakse. „Näiteks Kodukandi ja sotsiaalministeeriumi hiljutine erivajadustega inimestele ning eakatele tuge pakkuv pilootprojekt annab võimaluse igapäevaelus kaasinimesi aidata – teinekord ongi kõige olulisem see, et su kõrval on keegi, kes pakub lihtsalt seltsi või tuge, tuleb kaasa poodi või vallamajja, räägib ja kuulab. Et keegi ei tunneks, nagu oleks ta üksi või tähelepanuta jäetud – olgu see üksik memm kodutalus, kelle lähedased välisriiki kolinud, või siis nägemispuudega noormees, kes igaks jalutuskäiguks nägijast saatjat vajab.“

MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant on juriidiliste isikute ühendus, mis liidab Eestimaa maapiirkondade tasakaalustatud arengut taotlevad ja edendavad ning külaelu väärtustavad organisatsioonid.

Korraldaja

Aga Mina