Algab kampaania "Aga mina seisan õiglase maailma eest"

''Aga Mina'' on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tuleneb soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond.

EST

Oktoobri esimene nädal on õigusemõistmise nädal, mille raames viivad Eesti kohtud läbi sotsiaalkampaania “Aga mina seisan õiglase maailma eest”

Tegemist on Riigikohtu esimese sotsiaalkampaaniaga

"Mõtle, enne kui tegutsed. Elus tuleb ikka ette olukordi, kus käsi läheb justkui iseenesest rusikasse, kuid viha ei ole hea liitlane – kättemaksust, olgu see füüsiline või virtuaalne ja tundugu esimeste emotsioonide mõjul ükskõik kui ahvatlev või õiglane, ei võida keegi. Vastupidi, kahju läheb enamasti ikka suuremaks ja tuleb valmis olla, et omakohtu kasuks otsustanul tuleb hoopis endal kohtu ette astuda." 

Tristan Ploom, kohtunik

 

"Kui sõlmid kokkuleppe, siis esmalt küsi endalt, kas saan võetud kohustust üldse lubada? Milliste tagajärgedega lepin, kui teine pool kokkulepet ei täida? Kas ja kuidas hakkan selle täitmist nõudma ning kas kokkulepe on vajadusel ka kohtukõlbulik?
Suulisele kokkuleppele eelista alati kirjalikku, sest kirjalik kokkulepe on hea argument läbirääkimistel. Samuti on see tõend kohtus, mida pelgalt eitamisega ümber ei lükka."

Andra Pärsimägi, kohtunik

 

 

Korraldaja

Aga Mina