Alle-Saija EV100 – käsikiri ja lavastus „…ja õunapuud õitsevad“

Alle-Saija EV100 kingitus on käsikiri etendusele „…ja õunapuud õitsevad“. See on tõsielusündmustel põhinev ühe Võrumaa pere lugu, mis võiks vabalt kuuluda igale eesti perele.

Valmis!
Valmis!

Alle-Saija talus me armastame teatrit, teeme teatrit, õpetame teatrit, vahendame teatrit... ja muud põnevat ka. Arendame ja tutvustame rahvateatrikultuuri, millel on Kanepi vallas väga pikk traditsioon. Otsime oma tegemistes alati midagi uut ja katsetame palju, oleme natuke hullud... teatrihullud!

Eesti Vabariigi juubeliaastaks valmis meil käsikiri „…ja õunapuud õitsevad“ ning selle järgi sündis lavastus.

See on tõsielusündmustel põhinev ühe Võrumaa pere lugu, mis võiks vabalt kuuluda igale eesti perele. Selle loo keskmes on ühe suguvõsa kanged naised, kes igasuguste aegade ja saatuselöökide kiuste on elu edasi kandnud. Nende kaudu räägib see lugu ühtlasi ka kehvadest oludest võrsunud eesti meestest, kes ideaali otsides karmidele aegadele jalgu jäid ja alla vandusid. See on ka lugu oma maast ja mullast, mida igatseti, aga mis ei toonud paremat elujärge. Ja õunapuudest, mis ühes vanas taluaias on olnud elusaatuste tummadeks tunnistajateks...

Ingrid Ulst, MTÜ Alle-Saija Teatritalu

Algataja

EV100 igas külas