Armastuse ausammas Valgerannas

Valgeranna rahvas püstitab, Audru vallavalitsuse toel, oma romantilisse mereranda EV100 tähistamiseks Armastuse ausamba

Valmis!
Valmis!

20. juunil 2017 avab Valgeranna rahvas koos kogu Audru valla rahvaga mererannal Armastuse ausamba. EV100 pidulikuks tähistamiseks mängitakse maha ka temaatiline näitemäng.

Armastajate skulptuurist ja Romantilisest Rannateest

Romantiline Rannatee ei ole kindel tee või rada-see on teekond Pärnumaal, mis viib rändaja mööda ligi 250 km pikkust rannajoont Varbla kadakate vahelt Kabli liivarandadeni. Teekond põikab erilise hõnguga Kihnu saarele ning iidseid aegu mäletavasse sügavate metsade ja soodega sisemaa paikadesse.
Romantilise Rannatee romantika peidab endas rännakuid läbi idülliliste kalurikülade ja talumaastike, väljasõite mereäärsetele liivaluidetele, et nautida kõige kauneimaid päikeseloojanguid.
Üks selline teeots viib rändaja Audru kandis Valgeranda ,kus mereni jõudes paistab valgete liivaluidete vahelt unistusi ja romantilisi mõtteid tekitav avar merepiir, puudu on vaid...

Sealt hakkas idanema mõte rajada romantilise rannatee lõppu liivaluitele vaatega merele skulptuur,
mis kõnetaks kõiki romantilise hingelaadiga inimesi.
Idee algatajateks olid Mercedes Merimaa, Maris Moorits ja Mati Sutt.
Ideest vormis skulptuuri Rait Pärg.
Skulptuurist ajendatuna kirjutas legendi Helle Kirsi.

Tänud abi eest Audru Lastekaitse Ühingule, Audru Vallavalitsusele, Audru Vallavolikogule, Pärnu Lahe Partnerluskogule, Kiili Betoon OÜ-le, RTG Projektile, Forklift OÜ-le, Hüüp OÜ-le.

Algataja

EV100 igas külas