Artur Rinne laulud meie südametes

Maardu Linna Puhkpilliorkester ja linna vene rahvusest kultuurijuht esitavad Eestimaa ühe lemmikuima laulja laule. See aitab lõimumisele ühiskonnas ning on pühendatud EV100-le.

Maardu Linna Puhkpilliorkestri teenilise kultuuritegelase Eldur Saade juhtimisel ja Maardu Kultuuri- ja Infokeskuse loomingulise direktori Victor Polyakoffi koostöös valmib levimuusika kava lauludest Artur Rinne repertuaarist. Kõlavad See oli ennemuistel aal, Mets mühiseb, Süda see ihaldab jmt. Samuti kõlavad kavas ka laulud nii soome kui vene keeles, näiteks Satumaa, Urali pihlaja, Ах эти чёрные глаза jmt. Hetkel valmistame kava vabatahtlikult aga oleksime väga tänulikud, kui EV100 juhtrühm leiaks võimaluse toetada rahaliselt meie algatust. Kava valmisolekul me planeerime esineda sellega teistes Rahvamajades nii Harjumaal kui ka mujal.

Algataja

Victor Polyakoff

Olen sündinud 9. mail 1957.a. Eesti NSV Riikliku Draamateatri ühe juhtiva näitleja Anatoi Poljakovi peres. Kunsti ja teatriameti töökäigu olen alustanud 1976. aastal astudes Vene Teatri näitestuudiosse Vitali Chermenjovi juhtimisel. Olen 1981. aastal lõpetanud Moskva Teatrikunsti Instituudi GITISe professor Gontsarovi lavastajate/näitlejate lendu. Peale lõpetamist töötasin Moskva Akadeemilises Majakovski nimelises teatris. 1984.a. alustasin tööd Eesti Televisioonis alguses Noorte- ja lastesaadete toimetuses hiljem aga jätkasin Kunsti- ja kirjandussaadete toimetuses rezissöörina. Sellel ajal lavastasin hulgalisti nii teleteatri kui teiste kunstitega seotud saateid. Paralleelselt mängisin ja lavastasin nii Eesti Draamateatri kui ka Vene Draamateatri laval. Pikemat aega tegelesin kontsertite organiseerimisega meil ja Eestimaa artistide esinemiste organiseerimisega mujal. Aastal 2005 olen koos oma endise abikaasaga võtnud ette ja edukalt käivitanud suure teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis“. Avalike suhete alal olen erinevatel aastatel töötanud kaitseministeeriumis, politsei- ja piirivalveametis ning Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välismissioonide koosseisudes. Aastast 2013 töötan Maardu Kultuuri- ja Infokeskuse loomingulise direktorina. Kõige märkimisväärseks saavutuseks sellel postil pean Eestimaa professionaalsete teatrikollektiivide ja solistide kaasamise Maardu linna loomingulisse maastikusse. Olen Eesti Teatriliidu ja Harjumaa Kultuurikorraldajate liidu liige.